İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ağda İnternet kısıtlaması.

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Selam arkadaşlar,

Bir şirketin ağında genel bir kısıtlama yapmamız gerekiyor. Sadece yetki verilen sitelerin çıkışını yapmam gerekiyor. Bu tür bir uygulamayı modemden yapmak sağlıklı oluyor mu? Yapınca ne kadar dayanıklı oluyor ?

Birde bu tür bir uygulamayı server , client mantığıyla yapabilirmiyiz ?

Mesela ; Bir server varsayalım yetki veriyor. Clientler uyguluyor. Clientlerde sadece yetki verilen sitelerin açılması gerekiyor.

Bu tür bir yazılım bilen arkadaşımız varsa paylaşırsa memnun olacağım.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Modemden yapman zor modemden yasakalyında yetki verdiğinde vermediğidne giremez sitelere.

en uygun yöntem server yani internet baglantısını server den dagıtım diger pc lere yetkilendirme yapman daha mantıklı.

bahsettiğin olayı yazılım kursuna gittiğimde görmüştü molalarda internet üzerinden takıldıgım (ogame.com.tr) gibi sitelere giriş yapılmıyordu. veya serverdan yasaklı olamayn başka oyun sitelerine girdim ise ertesi gün onada giriş yasaklanıyordu :)

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Yasaklamayı uygulayacağım iş yerinde 5 makine bulunmaktadır. Ektra bir linux kasa koyma teklifine sıcak bakmayabilirler.

Windows tabanlı bir yazılım olursa daha makul olacaktır arkadaşlar. Bildirimleriniz için teşekkür ediyorum.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
sepulchral bu konularda pek bilgim yok ama şu internet cafelerin kullandıkları programlar da bu tarz özellikler vardır diye düşünüyorum.

Onlar işinize yarabilir belki.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
modem tarafında bu işi yapabilirsin bildiğim kadarıyla zyxel modemler ile bu mümkün ama bi süre sonra modem kafayı yiyebiliyor çokta normal zaten. Pentium3 bir makina ile dans guardian'i kullanman mümkün. İkinci el stabil calisan bir makina bulup ona kurabilirsin taş çatlasa 100-200 TL.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
linux ve squid ile kolayca yapılabiliyor, webmin arayüzü ile squid. Ancak 1 linux kasa ve de 1 router a gereksinim olacaktır. Pelirli IP lere belirli kısıtlamalar verilebiliyordu. Ama uyanıklar IP değiştiriyorlardı :D

Fuchs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bisi sormak istiyorum..

Ben simdi evde 5 kisi yasiyorum. internetimiz limitli. ben bu program sayesinde her mac adresine interneti kisitlayabilirmiyim..

Ornej olarak A mac adresin aylik 20 gb limit vermek istiyorum. Bu mumkunmudur ?

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Hayır bu söylediğin için çok daha karmaşık sistemler kurmak gerekir ki bu senin 3-4 yıllık adsl faturana denk gelir :p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5