İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Ethem Sancak: 1 Arap 50 Türk'e bedel

Cimcime_Cool

0
Onaylı Üye
Reaction score
28
Star Gazetesi, Akşam Gazetesi, Güneş Gazetesi, 24 Tv, 360 TV, Platin Dergisi gibi yüzlerce kurumu satın alan ve son olarak da Sakarya'daki Tank Palet fabrikasını alan iş adamı Ethem Sancak’tan skandal sözler geldi. Ethem Sancak “Benim için İslâm’a sarılmış, dik duran bir Arap, ruhunu Batıya satmış olan 50 Türk’e bedeldir” ifadelerini kullandı.

Ethem Sancak BMC'yi nasıl aldığını da şöyle anlattığı BMC’nin alınması için kendisini Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yönlendirdiğini söyleyen Ethem Sancak, şunları söyledi:

“Liderimiz bana dedi ki; ‘Sen o otomotiv şirketinin altından kalkabilir misin?’ Valla ne emrederseniz onu yaparım. Ama buna gücüm yetmeyebilir. Elimdeki varidatım bu. Savunma sanayine girmek o gün için bir macera. Ben de eski bir sosyalist yeni bir Müslüman olarak kardeşlerim arasında adil bölüşmüştüm serveti. 16’da bir parçası kalmıştı.

ethem sancak.jpg

Dedim; ‘Bu para var. Bununla alınabiliyorsa ihaleye gireyim. Ama diyelim ki aldım. Bunu emrettiğiniz gibi güçlü bir sanayi şirketi haline getirebilmem için güçlü bir fon olması lazım arkamda. ‘Ne yaparız’ dedi. Sizin büyük ferasetinizle Arapların onurlu bir bölümünü kendine getirttiniz. Katar’la neredeyse tek millet iki devlet haline geldik. Allah da gani gani para vermiş Katar’a. Emir’de sizi kırmaz. Katar devletini ve silahlı kuvvetlerini bana ortak ederseniz bu işin altından kalkarız. Sağ olsun sayın Emir’i aradı o da kırmadı. BMC’nin yüzde 50 eksi birini Katar ordusuna sattım. Tek başına yapmak istemiyordum. Benim gibi deli bir Laz ortak da önerdi bana Sayın Cumhurbaşkanım. Onu da yanıma aldım; Talip Öztürk, eşit bölüştük.”

Alparslan_Sultan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
39
Halt etmişsin sen. Madem o kadar hayranlık duyuyorsun defol git de Katar'daki akrabalarınla yaşa.
Araplar da Osmanlıyı sırtından vurup İngilizlere satmışlardı ruhlarını, bedenlerini. Önce azıcık tarih oku, sonra Türk'e laf et. Edepsiz herif.

Nginx

İyinet Üyesi
Reaction score
69
Bu bir savunma değil fakat başlık saptırılmış, ruhunu batıya satmış 50 Türkten bahsediyor.

Alparslan_Sultan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
39
Bu bir savunma değil fakat başlık saptırılmış, ruhunu batıya satmış 50 Türkten bahsediyor.
Türk, Türktür.
Biz de ruhunu satanları konuşmuyoruz. Neden ruhunu batıya satmış Arapları örnek vermemiş de, Türkleri örnek vermiş?
Ben daha bu güne kadar ruhunu Batı'ya satan bir Türk'e rastlamadım. Ama 1. Dünya savaşında Arapların nasıl kendilerini İngilizlere sattığını herkes gibi iyi biliyorum.
Biz bir Türk dünyaya bedel diye öğrendik. Tabi ki bu demek değildir ki, başka ırklar bizden düşüktür. Hayır, Türkler de diğer ırklar gibi üstün ırktır.
Benim tepkim ülkenin tüm zenginlik kaynağını sömüren şu suratsız herifin Türkleri aşağılayacak şekilde konuşmasına. Hem de Sakarya'daki Tank Palet Fabrikasını Araplarla birlikte aldığı şu günlerde konuşması.

Selim96

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
41
Biri bu adama "çüüş" demeyecek mi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5