İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

icerigi titleye taimak

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
slm arkadaslar.
bagzi sitelerde ,ozelliklede bir arkadasin sitesinde 2-3 sene once gormustum..bir kod buldum icerigi titledede gorup aramalarda icerik titlede cikiyor diyordu..istedigimde maglesef bencil olan birimis:)) vermedi kodu bana!! lutfen bu kodu bana saglayacak bir arkadas varmisir?
gazete sitelerindede var google'da birsey aradiginda icerikle title ayni okunuyor..

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"taimak " eksik yazilmis yaa baslik:(
ornek vereyim hemen:) mesela fikra scriptde bir ziyaretcimiz "temel amerika'da" diye bir fikra eklemis..bu fikranin basinda "temel amerika'da" diye yaziyor..iste bu fikra basligini ustteki title bardada gormesini istiyorum..ayni html meta titleye kendimiz ekledigimiz gibi,kendisi otomatikmen gormesini istiyorum..gazete sitelerindede icerikle baslik ayni gorunuyor googleda birsey aradigimizda.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bunu PHP'de istiyorsan yardımcı olabilirim, ASP'de de benzer bir koddur muhtemelen. Söyle yap olacaktır. Değisken olarak ne kullanıyorsun bilmiyorum, fakat ben fıkra sayfasında kullandığın baslığı gösteren değiskeni $fikrabasligi olarak aldım. Sayet bunun title'da gözükmesini istiyorsan, <title> </title> arasına asağıdaki kodu ekle:
<?=$fikrabasligi?>

Yani görünümü söyle olacak: <title><?=$fikrabasligi?></title>

Tabi eğer bu veri çekme olayı title tagından önce yapılıyorsa title'ı gösterecektir..

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
breeze ploop'un dedigi gibi title arasinami oluyor? bunun gibi<title<%=FikraBasligi%></title>
sagol ploop suan gecici hostta calistiramadim scripti insallah halolunca deniyecem..bu arada baska kod bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim..

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<title> <%=FikraBasligi%> </title>

Aynen böyle.

Breeze

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Yalnız FıkraBaslıgı değişkenin içeriğini <title> tagından önce atayacaksın.

<% FıkraBaslıgı=Fikralar_RecordSet("alanBaslik"); %> (kodlamana göre düzenlemen lazım)

GuLSehri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalnız FıkraBaslıgı değişkenin içeriğini <title> tagından önce atayacaksın.

<% FıkraBaslıgı=Fikralar_RecordSet("alanBaslik"); %> (kodlamana göre düzenlemen lazım)

tam olarak ne dediginide anlamadim,nasil yapildiginizda..ama heralde en az 50 kez cesit cesit denedim hicbiri olmadi..yardim edermisiniz arkadaslar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5