İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Kablosuz Modem 3 Farklı Bilgisayar

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Arkadaşlar kablosuz modemle önce evdeki bi adet pc ile bi adet laptop'a interneti vermem lazım. Ayrıca bi üst katta bulunan dairedeki normal masa üstü bilgisayarada internet vermem lazım.

Kısacası tek modem ( Kablosuz )
2 Masaüstü PC ( Biri üst kattaki dairede )
1 Laptop

Bunlara interneti nasıl bağlıycam ? Karışık anlattım biraz ama :D

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Çok basit yahu.
Pc lerde yoksa wireless adaptor alacaksın, laptopta zaten var. Wireless ları açtığında otomatik ağ arayacaklar sende modemini seçip şifreni girip bağlanacaksın.

ZerDali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Masaüstü bilgisayarlarda wireless ile bağlanmak için usb wireless cihazları olması lazım onlara bir bakın isterseniz.

leventt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
3
2 adet cat5 kablo ile masa üstü pc leri bağlamanız yeterli (bu arada modem kaç portlu) tek port ise usb wirelles sticks almanız en mantıklısı

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Alt kattaki pc ye ana modemi bağla leptopta zaten kablosuz vardır üst kattakinede kablosuz mini usb alıcı alırsın olur biter

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Herkeze yorum için teşekkürler ( +rep :D )

O zaman bi adet wireless modem bir adet wireless adaptor işimi görücektir. Peki üst kattaki makinanın ağı görmeme olasılığı varmıdır ?

Edit : Hız konusunda herhangi bir düşüş sağlanmıycak değilmi ?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Valla hızı 3 e bölüyosun :D Üstekinin biraz yavaşlıyacak Eğer hemen altındaysa modemin görmeme olasılığı olcağını sanmıyorum.Çok çok kötüyse modemin anca görmez...Yoksa arada 3-4 duvarı aşabiliyorlar.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
üst kattaki makinanın ağı görmeme olasılığı varmıdır ?

Hiç sanmıyorum. Ben 3. katta oturuyoryum ve apartmandan yaklaşık 8-9 adım (modemin bulunduğu taraftan) dahi uzaklaşsam çekiyor. Hele ki üst kattaki rahat görür.

Tabi modem çok dandikse bilemeyeceğim. Kullandığım modem everest sg 1100

webkare

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Şimdi şöyle anlatıyım. Birinci daire yani laptop ve desktop bulunan daire sağ tarafta diğeri bi üst katta sol tarafta.

Kafam çok karıştı ya. Peki siz tavsiye edermisiniz bunu ? Hız konusunu diğer yaşıycağımız problemleri nasıl giderebilirim. Kablolu modem olsa dahamı iyi olur ? Yada hiç uğraşma hüseyin üst daireyede internet bağlat mı diyosunuz ?

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Aynı hızda bekleme.Biri yoğun kullanırken diğerinin yavaşlıyacak.Bağlantının hızını bilmiyorum ama yavaşlıyor yani.Ha 4-8 falansa hissetmessin bile... Ama 1 se ve diğer bilgisayarlarla aynı anda kullanılacaksa pek akıllıca değil...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5