İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Yahoo! arama motorunun katkısı

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
İngilizce bir sitemde google için 2 kelime üzerine yoğunlaşmışken farkında olmadan yahoo'da işe yaramış.

Site, Free Movie Download keywordünde 2. sayfa Free Movie Downloads keywordünde ise 3. sayfada yer alıyor şu an. Gelişmeleri ve katkısını buradan paylaşmaya çalışacağım.

Metallica

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ingilizce siteler için baya hit gönderiyor ama sıralamayı nasıl ayarlıyor hala çözmüş degilim

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
:) hem hit için hemde gelir için çok güzel. Örneğin google dan banlı bir sitem var. Şimdi bütün siteyi değiştirmem lazım banının açılması için ban açılıncada en fazla 1k kişi gelir bir sene içinde 1k kişidende taş çatlasa günlük3-5$ kazanırsın. Neyse bu banlı siteme günde 100 ile 200 arasında hit gönderiyor yahoo ve kazancıda 1-5$ arası değişiyor.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
İlk tam gün faydasını istatistik henüz 24 saati doldurmadığı için yarın belirteceğim. Ancak gözle görülen şey sayfa gösterim sayısı gerçekten arttı. Google'dan gelen ziyaretçiler ortalama 2 sayfa gezerken yahoo'dan gelenler ortalama 5 sayfa geziyorlar.

Bir de göze çarpan ülke çeşitliliği arttı. Bu gün için sıralama şimdilik şöyle.

%13 Malezya
%10.2 Fransa
%9.6 Amerika
%9.2 Kosta Rika
%6.2 Filipinler
%5.2 Kanada
%5 İngiltere
%3 Endonezya
%2.4 Tayvan
%2 Sırbistan

diye uzayıp gidiyor. Bu arada sitenin henüz 2 aylık olduğunu belirteyim. Reklam kodu koymadım hiç bir yerine şimdilik.

DincerAydogdu

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Bu konu kapatılmamış kalmasın. Yahoo bahsettiğim kelimelerde 4 günlüğüne sonuçlarda siteyi gösterdi. Ardından daha az popüler olan bir kelimeden hit göndermeye başladı. Sonuç olarak pek bir faydasını henüz göremedim.

Borte45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yukarıda verdiğin istatistiklere göre; ancak %30'luk bir kısmı işine yarayabilir gelen ziyaretçinin verdiğin kelimeler için.

hukuki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Türkçe siteler için yahoo'nun pek yararı olmadığını söyleyebilirim. Açıkçası Bing dahi çok daha fazla ziyaretçi gönderiyor. Ama Türkiye için en önemli arama motorunun Google olduğunu vurgulamakta ben de yarar görüyorum. Sitemize arama motorlarından gelenlerin yüzde 95'i google.

acemi_11

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Türkçe siteler için yahoo'nun pek yararı olmadığını söyleyebilirim. Açıkçası Bing dahi çok daha fazla ziyaretçi gönderiyor. Ama Türkiye için en önemli arama motorunun Google olduğunu vurgulamakta ben de yarar görüyorum. Sitemize arama motorlarından gelenlerin yüzde 95'i google.
katılıyorum

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5