Akıllı Telefon

Akıllı Telefonumu Nasıl Temizlemeliyim ?

Herhangi bir zamanda, hepimiz akıllı telefonlarımızı düşürmüşüzdür. Onları ayrıca anahtarlarla dolu ceplere veya cüzdanlara koyup, şarj etmeyi unutup ve sıcak veya ıslak yerlerde bıraktığımız da olmuştur. Bazılarımız onları yüzerken bile beraberinde taşımıştır. Kirli bir telefon ekranı size pek zevk vermiyor değil mi ? O zaman akıllı telefon nasıl temizlenir bir bakalım. Yanlış bir temizleme akıllı telefonunuzun size sağladığı bazı avantajları ortadan kaldırabilir. Bu nedenle dikkatli olmak gerekiyor.

İhtiyacınız olan ana malzeme bir adet mikrofiber bezdir. Çoğu market ve bakkallarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Kamera mağazalarında, elektronik eşya satan mağazalarda, nalburdan veya internetten toplu olarak çok daha ucuza alabilirsiniz.

Akıllı telefonunuzun ekranını güzel ve temiz hale getirmenin yolu:

  1. Bir güvenlik önlemi olarak, telefonunuzun bataryasını çıkarın. Bataryayı çıkaramazsanız, cihazı kapatmak yeterli olacaktır.
  2. Ekranı kuru bir bezle hafifçe silin. Üzerine sertçe bastırmayın, ancak inatçı kirler için hafifçe bir baskı uygulayabilirsiniz.
  3. Kuru bir bez işi yapmazsa, ıslak bir bez kullanmanız gerekir. Damıtılmış su, ekran için en güvenli ve en ucuz sıvıdır. Bu yeterince güçlü değilse, beyaz sirke ile yarı yarıya karıştırın.
  4. Sıvıyı bir sprey şişesine koyun ve mikrofiber bezin üzerine püskürtün.
  5. Ekranı yukarıda açıklandığı şekilde silin ve ardından cihazı tekrar açmadan önce ekranın tamamen kurumasını bekleyin. Kurumadan açmayın, akıllı telefonunuz zarar görebilir.

Telefonunuzun, ömrünü uzatırken aşınmaya ve yıpranmaya karşı korumak için birkaç ipucu:

  1. Telefonunuzu taşırken dikkatli olun. Anahtarlarla dolu olan cep, eski telefonunuz için iyiydi, lakin akıllı telefonunuz için ideal bir yer değil. Akıllı telefonunuzun ekranı böyle bir ortamda çizilebilir. Bu yüzden akıllı mobilinizi hiçbir şeyin çizemeyeceği bir yere koyun.
  2. Telefonunuz için bir kılıf satın alın .Tercihen kendi modelinize göre üretilmiş olsun. Çoğu durumda, ekranı kullanabilmeniz için ekranı açık tutan kılıfları tercih edin. Bu ince, şeffaf membranlar ekrana sığar, yerinde kalır ve hem ışığın hem de dokunmanın içinden geçmesine izin verir. Ayrıca oldukça ucuz ve kullanılıp atılabilirler.
  3. Telefonu cebinize koymadan önce dokunmatik ekranı kapatın. Bu sadece pil ömrünü uzatmakla kalmaz, aynı zamanda yanlışlıkla aramayı da engeller.
  4. Telefonunuz dokunulamayacak kadar sıcaksa, telefonu kapatın ve (izin veriyorsa) bataryayı çıkarın. Mobilinizin bir süre hava alabileceği bir yere koyun. Telefon veya batarya bir saat sonra hala çok sıcaksa yetkili servise başvurun. Kimyasal yapıya sahip bir madde yanlışlıkla içeri girmiş olabilir.
  5. Her gece uyuduğunuzda telefonunuzu şarj etme alışkanlığı edinin. Bu şekilde, bir gün boyunca nadiren (hiç) şarjınız tükenir. Hala şarj etmekte zorlanıyorsanız, bir veya iki ekstra şarj cihazı satın alın; arabanızın çakmağına takılan şarjınız kritik anlarda büyük iş görecektir.

Pili yıpratmakmak için fazla endişelenmeyin. Sonunda, ne yaparsanız yapın, pilin ömrü bitecektir. Garanti süreniz bitmeden tükenirse şanslısınız, yenileyebilirsiniz.