Genel

Akustik Gergi Tavan Nedir? Avantajları Nelerdir?

Sıklıkla tercih edilen tavanlardan olan, Akustik Gergi Tavan Nedir? Avantajları Nelerdir? 

Akustik olan gergi tavan modelleri oldukça estetik ve modern bir yapıya sahip olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda bu akustik olan gergi tavan fiyatları da artık günümüzde bütün bütçelere uygun olarak hizmet vermektedir. Akustik gergi tavanlar genellikle metal bir tavan iskeleti üzerine inşa edilir. Aynı zamanda kısa sürede ve en etkili şekillerde monte edilmektedir. Yaklaşık olarak da 12.5 mm ebatlarında olan bu tasarımlar ise alçı ile döşenen aynı zamanda montaj kısımları kolay olan bir sistem olmaktadır.

Akustik Gergi Tavan Nedir?

Bilinmesi gerekmektedir ki bu modellerin kurulumları da diğer tasarımlar gibi oldukça kolaydır. Uzman kişiler tarafından bir gün gibi kısa bir süre içerisinde alanları kirletmeden montajları yapılmaktadır. Gergi tavan modellerinin birçok farklı avantajları bulunmaktadır ve buna göre de şık ve oldukça da estetik bir görünüme sahip olmaktadır ayrıca ses yalıtma başarısıyla da aynı hizmetleri sağlamaktadır.

Asma Tavan Neden Kullanılır?

Gergi tavan fiyatları ve modelleri farklı şekillerde uzman firmalara göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda ses yankısız olmaması istendiği alanlarda isminden de anlayabileceğiniz gibi akustik platformu içerisinde barındırarak ve oluşturarak yankı olayını da en etkili şekillerde engellemektedir.

Akustik asma tavan sistemlerinin tavanların kendi içerisinde çok daha fazla alternatifi olması hem seçim bolluğu konusunda tercih edilmektedir. Ayrıca özgünlük konusundan dolayı da artık günümüzde insanlar tarafından daha sık şekillerde tercih edilerek kullanılmaktadır.

Diğer yandan oldukça büyük ve devasa yapılar olsa bile hafiflikleri ile de oldukça dikkat çeken akustik alçı levhanın da metrekare başına düşen ve yer alan ağırlıkları sadece 12 kg olarak karşımıza çıkmaktadır ve hizmet vermektedir.

Bu modelleri genel olarak rahatsızlık vermemesi açısında ve bunlardan dolayı ses yankılanmasını da akustik yapıları ile en etkili şekillerde engeller. Aynı zamanda estetik ve konforlu yapıları ile kullanıcılarına oldukça farklılıkları bir arada sunar. Ayrıca artık yeni sezonda gergi tavan fiyatları oldukça cazip fiyat aralıklarına kullanıcılara hizmet vermesinden dolayı bütün alanlarda artık görmek ve uygulamaları kullanmak mümkün olmaktadır.