Bilim

Amazon Mühendisleri Yüz Kalkanları Geliştiriyor

Drone dağıtım ünitesinden bir Amazon mühendisleri ekibi, Perşembe günü bir blog yazısında açıklama yaptı. Cephe çalışanları için yeniden kullanılabilir yüz kalkanları geliştirmek için bir grup 3D baskı gönüllüsü ile çalıştı. Amazon Mühendisleri Yüz Kalkanları Geliştiriyor

Amazon Mühendisleri Yüz Kalkanları Geliştiriyor

Amazon Prime Air’in mekanik tasarım ve donanım ekipleri, kalkanların tasarımını Washington State 3D Face Shield Hub’dan uyarladı ve kalkanları daha rahat hale getirdi ve tıp uzmanlarının geri bildirimlerine dayanarak tasarımı daha pratik hale getirdi. Yeni tasarım, örneğin, saç veya giyim ve kullanıcının alnına baskı miktarını azaltan bir kafa bandı üzerinde dolanabilir daha az keskin köşeleri vardır.

Yüz Kalkanları Onaylandı!

Amazon Robotik Başkan Yardımcısı Brad Porter blog yazısında “Amazon’u düşündüğünüzde doğal olarak donanım tasarımını düşünmüyorsunuz “ dedi. “Ancak şirket genelinde birçok takım bu disiplinde uzmanlaşmıştır.“Şirket, üretim tesislerini yeniden tasarladı. Porter, normalde uçağı yapmak için malzemeyi kesmek için kullanılan bir makineyi, yüz kalkanları için ekranları kesen bir makineye dönüştürdü.” dedi.

Porter, yüz kalkanlarının satışlarının ilk başta cephe işçileriyle sınırlı olacağını söyledi, Ancak şirketin piyasadaki diğerlerinden daha “önemli ölçüde daha düşük bir fiyata” satmayı beklediğini söyledi. Ayrıca, Tasarım Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından onaylandı ve yakında Amazon’da satışa sunulması gerektiğini söyledi.

Amazon ayrıca, ekipmana sahip herkesin kendi kalkanlarını yapmasına izin verdi. Bu izin için hem 3D baskı hem de enjeksiyon kalıplama için açık kaynaklı bir tasarım paketi üretti. Şirket zaten 10.000 Kalkan bağışladığını söylüyor.

Amazon, yüz kalkanlarını kendi işçilerine sağlamayı planlayıp planlamadığını soran bir e-postaya yanıt vermedi. Amazon’un depo işçilerinin çoğu, koronavirüsün işyerlerinde yayılmasını önlemek için yeterli kişisel koruyucu ekipman verilmediğinden şikayet etti.