Teknoloji

AMD yeni nesil bilgisayarlar için yeni ürünler duyurdu

Computex 2019 Tayvan’ın Taipei kentinde başladı.Önümüzdeki günlerde dünyanın dört bir yanındaki teknoloji şirketlerini yeni duyurular yaparak ve yeni ürünler piyasaya sürerek göreceğiz. Chipmaker AMD, Computex 2019’un açılışında Keynote sunumu ile görevlendirildi.

AMD Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Dr Lisa Su, şirkete göre PC oyuncuları, meraklıları ve içeriği için yeni performans seviyeleri, özellikler ve deneyimler getirmeyi amaçlayan 7nm tabanlı bilgisayar ve grafik ürünlerini gösteren sunumu yaptı.

Sunum sırasında, AMD aşağıdaki duyurularda bulundu:

• “Zen 2” – Yeni nesil AMD Ryzen ve EPYC işlemcilere güç veren yeni “Zen 2” çekirdeği, nesiller performans geliştirme endüstrisi trendinden daha iyi bir performans sergiliyor. AMD% 15 daha fazla IPC sağladığını iddia ediyor ve daha az önbellek boyutları ve yeniden tasarlanmış kayan nokta motoru gibi tasarım geliştirmeleri içeriyor.

• 3. Nesil AMD Ryzen masaüstü ailesi – 3. Nesil Ryzen masaüstü işlemcilerin yeni serisi, 12 çekirdekli / 24 işlemcili Ryzen 9 3900X amiral gemisi ile yeni bir Ryzen 9 masaüstü işlemci kategorisini tanıtıyor. Aileye 8 çekirdekli Ryzen 7 modeli ve 6 çekirdekli Ryzen 5 modeli eklenmiştir ve tüm 3. Gen Ryzen masaüstü işlemcileri, “dünyanın ilk” PCIe 4.0 hazırlığı tarafından desteklenmektedir.

• AMD X570 yonga seti – Firmaya göre, soket AM4 için “dünyanın ilk” PCIe 4.0 destekli X570 yonga seti ve 50’den fazla yeni anakart modelinin yanı sıra, PCIe 4.0’ın AMD tarihinde en geniş ekosistem hazırlığına sahip olduğu iddia ediliyor. depolama çözümleri

• RDNA oyun mimarisi ve AMD Radeon RX 5700 serisi – Şirkete göre bir sonraki temel oyun mimarisi RDNA, önceki nesil Graphics Core Next (GCN) mimarisine kıyasla daha küçük bir pakette inanılmaz performans, güç ve bellek verimliliği sunar . RDNA, GDDR6 belleğe ve PCIe 4.0 arabirimini destekleyen, 7nm Radeon RX 5700 serisi grafik kartlarına güç sağlayacak.

• Veri Merkezi güncellemeleri – Şirkete göre, 2. Nesil AMD EPYC sunucu platformunun bir gösterimi, 2. Nesil EPYC tabanlı bir işlemcinin NAMD kriterinde 2 kattan fazla iki Intel Xeon’dan daha iyi performans gösterdiğini gösterdi.

Kaynak: gadgetsnow.com/tech-news/amd-announces-new-products-for-next-gen-computers/articleshow/69517325.cms