Akıllı TelefonTeknoloji

Apple, iPhone 11 için bu özelliğin patentini aldı

Apple, Iphone 11’in özelliğini açıklamamıştı ama patent başvurusu yapınca bu özellik deşifre oldu. Iphone 11’in diğer telefonlarda olmayan özelli ne? Teknoloji meraklıları Iphone 11 özelliklerinin neler olduğunu o kadar merak etti ki, Google arama hacminde 2019 yılına girilmesi ile Iphone 11 aramalarında yüzde 1500 oranında artış oldu. Telefon modelinin çıkacağı Aralık ayında da gündeme gelmişti.

ABD Patent ve Ticari Marka Bürosu’na yapılan başvuruda detaylar ortaya çıktı. Apple yetkilileri tarafından yapılan patent başvurusu sırasında Iphone 11’in sır gibi saklanan özelliği yanlışlıkla deşifre oldu.

AppleInsider tarafından servis edilen haberde, sır gibi saklanan Iphone 11’in önemli bir özelliğinin sır olmaktan çıktığını ifade etti. Apple iPhone 11’in kamerasındaki bu özellik, bu güne kadar yapılan siğer telefonlarda olmayan bir özellik.

Habere göre Iphone farklı bir kamera özelliği kullanacak. Bu özelliğe göre kullanıcı kamerayı kullanmaya karar verdiğinde bunu cihaz önceden tespit edecek.

Telefondaki jiroskop sensörleri ile bu teknolojinin artık hayal olmaktan çıkarıldığı ifade edilen haberde, kullanıcı telefonu ile fotograf çekme eğilimine girdiğinde, Iphone 11’in kamerası kendiliğinden açılacak.

Apple IPHONE 11 3 kameralı olacak

 Amerika’da yayın yapan teknoloji haber sitesinde yer alan haberde telefona ait görsele yer verildi. Söz konusu cihazın 3 arka kamera ile geleceği bilgisine yer verildi.

Apple’dan ‘Süper Hızlı Wi-Fi’ Sürprizi

Apple’a yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, şirketin 2019’da tanıtacağı modeller daha hızlı internete ev sahipliği yapacak bir özellik ile gelecek.

ABD basınında yer alan iddiaya göre, Apple, bu yıl piyasaya süreceği yeni iPhone modellerinde, eski modellere göre yüzde 30 daha hızlı veri transferi sağlayacak süper hızlı Wi-Fi teknolojisi kullanılacak.

Henüz resmi açıklama bulunmasa da şirketin bu yıl aralarında ‘ucuz iPhone‘ olarak da anılan iPhone SE 2‘nin de bulunduğu 4 iPhone modelini tanıtacağı düşünülüyor.

M
  • M
    mujgan öztürk
  • 23 Ocak 2019
inşallah fiyatları düşük olur artık telefonda yüksek fiyatlar yüzünden alamaz olduk biz led ekran satn firmayız led ekran fiyatları bile bu kadar yüksek değil
M