Sosyal Medya

Asude Defne Özkan İki Günde 21 Bin Dolar Topladı

Sosyal Medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken Asude Defne Özkan, yaklaşık 23 saatte tam olarak 21 bin dolar yardım topladı.

Sosyal medya paylaşımlarından edilen habere göre, yurt dışında üniversite kazandığı iddiasıyla 100 bin liradan fazla bağış topladığı iddia edilen, Asude Defne Özkan, sosyal medyada ayrılıklara sebep oldu.

Sosyal medya aracılığıyla, milletvekillerinden sanatçılara, haber sitelerinden, vatandaşlara bir çok kesimden destek alarak ciddi bir takipçi sayısına ulaşan Asude Defne, zamanla insanlarda şüphe uyandırmaya başladı.

Yurt dışında en çok burs veren üniversiteyi tercih edeceğini belirterek insanlardan ciddi meblağda yardım toplayan Asude Defne’nin Instagram hesabında bir gezi blogunun olduğu iddia edilmektedir. Bu nedenle sosyal medya kullanıcıları tarafından ” dolandırıcı” olarak suçlanmaktadır. Bu gezi blogunda dünyayı gezdiğine dair resimler olduğu bildirilen Özka’nın parası olmadan nasıl dünyayı dolaşacağı merak konusu oldu.

Hali hazırda Özkan’ın Instagram hesabı gizlenmiş olsa da diğer sosyal medya hesapları üzerindeki paylaşımlarda ekran görüntüleri olduğu tespit edilmiştir. Bu ekran görüntülerini gören takipçiler, Özkan’ı ” dolandırıcı” olarak nitelendirmektedirler.

Bir diğer fiyasko ise; okul için topladığı bağışları, 1 Mayıs’ta okula yatırılması gerekirken, 9 Mayıs’ta yardım kampanyası başlatmasıdır. Takipçilerinin oldukça nefretini kazanan Özkan, her ne kadar kabul mektuplarını paylaşsa da takipçilerin kızgınlığını giderememiştir.

Bu olayı ” Yeni bir tosuncuk vakası” olarak adlandıran haber siteleri de oldu. Umarız yeni bir tosuncuk vakasına dönüşmeden gerekli tedbirler alınır.

Siz ne dersiniz, sizce bu olay yeni bir tosuncuk vakası mıdır ?