Genel

AVM Hariç Tüm Sosyal Mekanlar Kapatılıyor!

İçişleri Bakanlığı koronavirüs hakkında yeni yasaklar geldiğini duyurdu. Dün akşam saat 24.00 itibariyle eğlence yerleri, dernekler, salonlar, kır bahçeleri ve toplu alanlar kapatılacak! AVM Hariç Tüm Sosyal Mekanlar Kapatılıyor! 

Tüm bu tedbirlerin alınması halk sağlığı düşünüldüğünden ötürüdür. Virüslerin yayılmaması, insanların sağlığı açısından tedbirlerin alınması önemli bir unsurdur. AVM Harici tüm sosyal mekanlar kapatıldı. Peki şimdi ne olacak? İnsanlar açmadıkları dükkanların kiralarını verecek mi? Geçimlerini nasıl sağlayacak? Tüm bu soruların cevabını öğrenmek için okumaya devam edin.

AVM Hariç Tüm Sosyal Mekanlar Kapatılıyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs hakkında yeni bir genelge yayınlandı. İçişleri Bakanlığı neredeyse tüm sosyal mekanların faaliyetlerini sınırladı.

Bakanlık tarafından alınan tüm tedbirler kapsamında saat 24.00 itibaryle eğlence mekanları kapatıldı. Ne zaman açılacağı konusunda da herhangi bir tarih verilmedi. Diyanet İşleri Başkanı tarafından yapılan başka bir açıklamaya göre Cuma Namazı dahil olmak üzere cemaatle kılınmayacak.

İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler sonucunda Umuma açık istirahat ve eğlence yerleri olarak faaliyet gösteren ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığı artıracağı düşüncesiyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, müzikli lokanta, kıraathane, internet kafe, her türlü oyun salonları, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerlerin faaliyeti durduruldu!

Toplu olarak vatandaşların bir arada bulunduğu Taziye evlerinin faaliyetleri de durduruldu. Bakanlık söz konusu tedbirlere ilişkin, vali, kaymakan tarafından il ve ilçe belediyeleri ile iş birliği içerisinde ilgili Kanun hükümleri çerçevesinde, gerekli tedbirleri ivdilikle uygulaması şartı gelmiştir.

İnsanların mecbur olmadığı takdirde kalabalık ortamlara girmemesi gerektiği ısrarla vurgulanırken, sağlık açısından temizliklerine de önem verilmesi gerektiğine değinilmektedir. Sizde lütfen duyarlı bireyler olarak, mecbur kalmadıkça dışarı çıkmamalı evinizde vakit geçirmelisiniz. Eğer bu kurallara uymayarak siz de kalabalık ortamlarda bulunmaya devam ederseniz riskle karşı karşıya kalabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medya Ebeveynliği