BilimTeknoloji

Bulut Oyunları Hakkında Bilgi

Son zamanlarda herkes Cloud Gaming hakkında konuşuyor, bu yüzden ne olduğunu ve oyunun geleceği neden olduğunu görelim .

Son aylarda bulut oyun terimini sık sık duyduk, video oyunlarına adanmış akış platformu olan Google Stadia’nın da duyurusunu gördük .

Bulut Oyunları Nedir?

Bulut oyunları terimi , oyunu doğru bir şekilde çalıştırmak için gerekli tüm bileşenleri barındıran bir sunucu ağıdır.

Gerçek devrim, artık en son nesil bir konsolu veya PC’yi satın almanıza gerek kalmayacak. Ancak başlığı başlatmak ve üst düzey donanımla aynı kalitede oynatabilmek için iyi bir internet bağlantısı yeterli olacaktır.

Son yıllarda, Microsoft, Sony ve Google gibi şirketler, tamamen dijitale adanmış konsolların artan durgunluğu göz önüne alınmalı. Bulut oyunlarını eğlenceli bir video standardı haline getirmek için çok çalıştı.

Google Stadia, Oyun Devrimi

GDC 2019’da Google, sadece oyunculara değil, aynı zamanda geliştiricilere adanmış çevrimiçi platform olan Stadia’yı dünyaya sundu. Bu platformun özelliği, PC, akıllı telefon veya tablet gibi herhangi bir cihazdan akış oynatabilme olasılığı değil.

Kütüphaneye erişmek için aylık aboneliğe sahip özel bir istemcinin bulunduğu PlayStation Now gibi hizmetlerin aksine , Google Stadia yalnızca geniş bant İnternet erişimi ve temel gereksinimleri karşılayabilen bir cihaz gerektirir.

Donanım Gereksinimleri

Genellikle PC’de bir başlık oynamak istediğimizde, makinemizin en azından belirli bir oyunu başlatabildiğini kontrol etmek için her zaman agonize donanım gereksinimlerini araştırıyoruz. Olumsuz bir sonuç olması durumunda, bir veya daha fazla video oyununun ihtiyaçlarını karşılamak için yapınızı güncellemek zaman ve para açısından oldukça pahalı olabilir.

Bulut oyunları sayesinde bu artık sorun olmayacak. Aslında, Google, dengesiz bir kare hızını önlemek için, grafikleri doğru bir şekilde ayarlamaktan endişe etmeden, başlıkları maksimum kalitede başlatabilmek için gerekli teknolojiyi sağlayacaktır. Tek yapmamız gereken internete bağlanmak ve gerekli başlığı başlatmak. Google Stadia ile YouTube’daki bir video aracılığıyla bir oyuna başlamak da mümkün olacak.

Fiziksel Oyunlar

Video oyun servislerinin gelişiyle ilgili olarak ortaya çıkabilecek bir diğer soru şudur: fiziksel format başlıkları tamamen yok olacak mı yoksa her zaman fiziksel ve dijital oyunlar olacak mı? Bu, uzun vadede cevaplanması zor olan bir sorudur. Şüphesiz çeşitli konsol şirketleri konsolları mümkün olduğunca dijital hale getirmek için her şeyi yapıyor.

Xbox One S All-Digital Edition’ı piyasaya süren , optik disksiz ve bu nedenle tamamen dijital olan Microsoft’u düşünün . Şimdilik, toplama tutkunlarının yatırım yapmayı tercih ettiği bir pazara yatırım yapmak istediğimiz bir semptom olan yeni nesil konsollarda fiziksel desteğin de olacağı anlaşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İntel’in Gen Çipleri Diz Üstü Oyun Bilgisayarlarına Geliyor!