Genel

CES 2020 de Tanıtılan En İyi Teknolojik Ürünler

CES 2020 fuarı sona erdi. Bu yazımızda sizlere CES 2020 fuarında tanıtılan en iyi teknolojik ürünleri derledim. Umarım beğenirsiniz.

Dünyanın en büyük teknoloji elektroniği olan CES 2020 fuarı 7 Ocak 2020 – 11 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleşti. Fuarda birçok ilginç ürün tanıtıldı. CES 2020’de içinde hoparlör sistemini barındıran tuvalet, kamerası gizlenen akıllı telefon, havadan selfie çekebilen drone, beyin sinyalleri ile çalışan kafa bandı ve benzeri birçok ilginç ürün sergilendi. İşte CES 2020’de tanıtılan en iyi teknolojik ürünler:

Huawei Mate X:

Samsung Galaxy Fold’un karşısında durabilecek tek iddialı cihaz olan Huawei Mate X CES 2020 fuarında tanıtıldı.

 

Blockchain’den Güç Alan İlk Akıllı Telefon:

Pundi X telefonu, Blockchainden’den güç alan ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyor. Pundi X telefonu Pundi’nin kendi geliştirdiği sistem üzerinden çalışıyor. Pundi X telefonunun bir diğer özelliği ise aramalarınızı,mesajlarınızı veya verilerinizi kimsenin izleyemiyor olmasıdır. Pundi X telefonu 554 dolar fiyat etiketi ile satışa çıkmış bulunmaktadır.

 

Şarjı Bitmeyen Bilgisayar:

Acer şirketi, CES 2020 fuarında şov yapan markalar arasındaydı. Acer CES 2020 fuarında birçok yeni ürününe yer verdi. Bu ürünler arasında en dikkatimi çeken ürün TravelMate P6 modeli oldu. Ultra hafif ağırlığı (1.1 kg ağırlık, 16.6mm incelik), ultra güçlü işlemci (8. nesil İntel Core i7 işlemci) ile dikkatleri üstüne çekti. Şüphesiz bu bilgisayarın en dikkat çeken özelliği 23 saat pil ömrü sunmasıydı.

 

En İyi Katlanabilir Telefon:

Katlanabilir ekranlı telefonlara ilgi duyanların dikkatini çekebilecek modellerden Motorola Razr. Telefonun kapağını açtığınızda size bakan devasa büyük ekran(6.2 inç) 128 GB dahili depolama ile geliyor. Android 9 Pie işletim sistemi ile gelen telefonda 2510 mah batarya bulunuyor.

 

Dünyanın İlk Katlanabilen Bilgisayarı:

Katlanabilir ekran formatını sadece akıllı telefonlarda değil artık bilgisayarlarda da göreceğiz. CES 2020’de tanıtılan Lenovo Thinkpad X1 Fold, dünyanın ilk katlanabilen bilgisayarı olma özelliğini taşıyor. Birkaç farklı konfigürasyonla bükülüp katlanabilen bu cihaz tutuş şeklinize göre farklı seçenekler sunuyor. Ürünün fiyatını ve ne zaman bulunabilir olacağını henüz bilmemekteyiz.

 

Sony Marka Araba:

Sony CES 2020 fuarında herkesi çok şaşırttı. Visin-S adını verdikleri konsept arabası içinde çok önemli teknolojileri barındırıyor. Arabanın içinde ve dışında toplam 33 sensör var. Bunun dışında içte 360 derece ses teknolojisi, açık bağlantı gibi teknolojiler de dikkat çekiyor.

 

Yapay İnsan Projesi:

Yapay zeka tarafından kontrol edilen birçok ürün görmüş bulunmaktayız. Peki bu ürünleri tasarlayan, geliştiren insanlar yapay zeka olsaydı? Samsung’un Yapay zeka şirketi olan Neon fuarda yapay insan projesi ile dikkatleri üzerine çekti. Yapay insan projesi ile NEON, eğlence ve iş dünyasında yer alacak gerçeğe yakın insan avatarları yapmayı planlıyor.