Genel

Dünyanın En Başarılı Teknoloji Şirketleri-2020

2020 yılının en başarılı teknoloji şirketlerini araştıran Global bir anket şirketi olan Clarivate Analytics şirketi anket listesine Xiaomi Çinli devi de kattı. Birinci sırada Apple firması yer aldı. Ankette ikinci sira Alphabet şirketinin, 3. Sıra da Amazon şirketinin oldu. Dördüncü sırada da Microsoft yer aldı.

Beşinci sırayı Samsung alırken altıncı sırada Huawei yer aldı. 7.en başarılı şirket ise Alibaba oldu. Bu şirketi 8. Sıradaki IBM takip etti. Hemen arkasında 9.sırada Sony yer aldı. Dünyanın en yenilikçi ve başarılı şirketleri arasında Facebook onuncu sırayı aldı. İlginç olarak Tesla Elon Musk tarafından kurulan firma 11. Sırada yer aldı. HP 15. Sırada yer alırken, dünyaya işlemci sayan Intel 19. Sırada yer aldı. İntel şirketini DELL takip etti. Hemen arkasında yine dünyanın en başarılı şirketi olan Siemens var. Phillips ise yenilikçi karakteri ile 23. Sırada yer alırken, Xiaomi ise 24. Sırada yerini aldı. Adını Türkiye’de çok duymadığımız Hitachi ise 29. Sırada yerini aldı.

2020 En Başarılı ve Yenilikçi Şirketler

Anketin en başarılı şirketleri listesinin 32. Sırasında Volkswagen yer alıyor. Dünyaca ünlü firma BOSH ilse 33. Sırada yerini aldı. Airbus 34. Sırayı kaparken Bayer 38. Firma oldu. Toyota bu listede ilk 50 içinde yerini korudu ama 41. Sırada kalabildi. Coca Cola ise 48. Sırayı işgal etti. Hemen arkasından Volvo 49.sırayı kaptı. Mc Donald’s ise 50. Sırada yer alıyor.

Bu listede tüm şirketler, hep yenilikçi bir yaklaşımla piyasalarda ön saflarda yarışıyorlar. Özellikle Xiaomi cesaret atılganlık ve yenilikçi olma gibi erdemleri bir arada barındıran nadir firmalardan biri olarak dünyaya hem kaliteli hem de ucuz mobil cihazla sunuyor. Bu firma ve Huawei firması ABD kökenli APPLE şirketinin tekeline taş koyabilen firmalar arasında yer almaya devam ediyorlar. Xiaomi hakkında konuşmuşken yeni gelen bir habere göre önümüzdeki günlerde Xiaomi Redmi 40 mobil cihaz hazırlıklarının yapıldığı haberini de paylaşmak istiyoruz. Bu telefonda 12 X Optik zoom ve 120X dijital zoom yapabilen kameralar olacak. Ayrıntılar geldikçe sizinle Xiaomi Redmi 40 telefon özellikleri hakkında bilgileri paylaşacağız.