Kişisel Gelişim

Düştüğün yerden başla

Hayat bu, bazen güldürür bazen ağlatır işte. Ne olduğuna değil ne olacağına odaklananlar, her zaman hayatı doğru okumuşlardır.

Sahiden nedir bu hayatı doğru okumak ?

Hayatı doğru okumak

Hayatı doğru okumak, aslında hayatın içinde olmak demektir. Hayatın içinde olup ta kendi benliğinden habersiz yaşayanlar az sayıda değildir. Hayatı okumak ; öncelikle bir şuuru gerektirir. O şuur ise doğru bir anlayışı iltizam eder. Hayata bakış açınız, sizin ne olduğunuz ya da ne olmak istediğinizdir. Kısacası hayatı doğru okumak, kendini bilmen demektir.

İnsan bazen düşer ya ben de düştüm, artık hayallerim yok ne yapmalıyım ?

Öyle yoğun bir çağda yaşıyoruz ki, yoğun olduğumuzun farkında bile olamıyoruz. Yoğunluk artık sıradanlaştı. Bu yoğunluk içerisinde bir defa değil onlarca defa kalben, fikren, hayalen düşüyor insan. Bazen düşenler öylece kalıyor, bazen de düştüğü yerden bir kahraman olarak kalkıyor.

Aslında bazen düşüşler yaşamak gerekiyor. Eğer hayata doğru yerden bakabilirseniz, bu düşüş sizi olduğunuzdan çok daha farklı ve istediğiniz mecralara taşıyabilir. Kaybettiğiniz motivasyonu en kötü düşüşünüzde bulabilirsiniz.

Bu güne kadar pes ettiğin anları, hayattan vaz geçtiğin dakikaları, artık bu iş bitti yapamam dediğin o saniyeleri ve daha bir çok düşüşlerini gözlerinin önüne getir ve hepsine birden , haykırarak yeter artık, kaybetmekten bıktım, bu son artık , kaybeden ben değil , kaybetme duygum olacak. Kaybetme duygunuza kayıplar yaşatmanın tam da zamanı, bırakın artık büyük kayıpları kaybetme duygunuz yaşasın. Siz bundan sonra kazanmaya odaklanın. kaybetmeyi aklınızdan çıkarın. İşte şimdi düştüğün yerden, büyük bir zaferle çıkmanın tam zamanı.

Düştüğün yerden, zaferle çıkmak senin elinde, yapman gereken tek şey: Kendine inanmandır.

M
  • M
    Mustafa Erkan
  • 16 Şubat 2019
Çok güzel motive edici bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık
M