Genel

ELTİLERİN SAVAŞI FİLMİ KONUSU

Eltilerin Savaşı filmi, 2020 senesinde vizyona giren türk yapımı komedi filmidir. Film, birbirini hem kıskanan hem de bir o kadar seven iki elti olan Gizem ve Sultan’ın bitmek bilmeyen rekabetini konu almaktadır.

Birbiriyle adeta çetin bir yarış halinde olan iki elti, birbirlerinin yaptıklarının altında kalmamaya çalışmaktadır. Fatih ve Selim adlı iki kardeşin eşleri olan ikili, kocalarını da bu konuda epeyce etkilemeyi başarmıştır.

Sadece normal hayatta değil sosyal mecralarda da birbiriyle yarışan eltilerin büyük mücadelesini konu alan filmde evliliklerinin nasıl ilerlediği de konu olarak ele alınmıştır.

ELTİLERİN SAVAŞI OYUNCULARI

 Vizyona girdiği dönemde sinema salonlarında oldukça fazla kez izlenmeyi başaran film oyuncu kadrosu ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Yönetmeliğini Onur Bilgetay’ın üstlendiği filmin oyuncuları Gupse Özay, Merve Dizdar, Uraz Kaygılaroğlu, Ferit Aktuğ, Ali İpin, Füsun Demirel, Kubilay Tunçer ve Hülya Duyar gibi isimlerden oluşmaktadır.

FİLME AİT DİĞER DETAYLAR

 Senaristliğini filmin başrol oyuncularından Gupse Özay’ın yaptığı filmde yapımcı koltuğunda Muzaffer Yıldırım, görüntü yönetmenliğinde Burak Kanbir, sanat yönetmenliğinde ise Nilgün Nalçacı yer almaktadır.

Tam tarih olarak 31 Ocak 2020 tarihinde vizyona giren filmin toplam süresi 1 saat 54 dakikadır.

Film, 3 milyon 628 bin 814 kişi tarafından sinemada izlenirken yapılan toplam hasılat ise tam olarak 63 milyon 408 bin 679 türk lirası olmuştur.