Genel

Epic Games Herkesin Aklını Çelebilecek Yeni Özelliğini Duyurdu!

Epic games mod ekleme özelliğini sonunda duyurdu! Epic games geçtiğimiz aylarda adını indirimleri ve ücretsiz oyunları sayesinde oldukça duyurmuştu. Hal böyle olunca pek çok oyuncu Epic games’e akın etmeye başladı.

Her ne kadar ücretsiz oyunlar dağıtmış olsa da Steam dan bazı eksikleri bulunuyordu. Kendi ivmesini bozmadan bu eksikleri gidermek için çabalayan Epic Games güncellemeler ile birlikte eksikleri gidermeye başladı bile. İlk olarak eklenen özellik oyunlara mod yükleme özelliği.

Steam WorkShop mantığında çalışacak olan sistem oyunlarda bulunan bütün modları kapsayacak. Bağımsız ve Bağımlı yapımcılar olarak iki kategori altıda bulunan mod listesinden kolaylıkla indirmeler sağlanabilecek.

Epic Games Yeni Özellikleri İle Oyunculara Kolaylık Sağlıyor

Epic games yeni özellikleri ile oyunculara kolaylık sağlıyor. Store uygulamasının ilk halinde başarımlar özelliği bile bulunmuyordu. Yeni gelen güncelleme ve istekler üzerine şekil almaya başlayan platform ilk önce başarımlar özelliğini getirdi.

Daha sonra oyunculara sınırsız sürede bedava oyunlar dağıtarak adının reklamını çok iyi bir şekilde yaptı. Reklam işe yaramış olacak ki bedava olarak dağıttığı oyunların parasını kat kat diğer oyunlardan satış yaparak çıkarttı.

Steam üzerinde bulunan Work Shop benzeri bir özellik maalesef Epic Games üzerinde bulunmuyordu. Bu özelliğin olmaması pek çok kullanıcıyı zorluyordu Özellikle Ark gibi mod yüklemesi zor olan oyunlarda mod yükleme sihirbazı hayat kurtaracak düzeyde.

EpicGames mod yükleme özelliği için kendine bir oyun seçmiş durumda bile. MechWarrior 5: Mercenaries oyunu ile mod yükleme özelliğini test eden Epic Games önümüzdeki bir ay içinde bu özelliği tüm oyunlar ve oyuncular için açmayı düşünüyor.

İlk önce onay sürecine gerecek daha sonra indirmeye açılacak olan modlar oyun severler tarafından rahatlıkla kullanılabilecek.

Epic Games Hangi Oyunları Ücretsiz Yapacak

Epic Games hangi oyunları ücretsiz yapacak. Epic Games denildiği zaman akıllara hemen ücretsiz oyunlar geliyor. Epic Games garanti olarak her ay bir oyunu ücretsiz yapıyor. Ağustos ayına girmemizin ardından duyuru geçen Epic Games 13 Ağustos günü Total War Saga: Troy oyununu 24 Saatlik bir süre için ücretsiz yapacak.

24 Saat boyunca ücretsiz olan oyun kütüphanenize eklendikten sonra sınırsız sürede sizde kalacak. Steam üzerinde yapılan bazı ücretsiz dağıtımlar demo amacı ile yapılıyor ancak Epic Games dağıttığı her ücretsiz oyunun oyuncularda kalması taraftarı. Bu nedenle kısa sürede en sevilen oyun indirime platformları arasına girdi.