Teknoloji

Facebook Kullanımını Azaltmanın Püf Noktaları

Facebook kullanımınızı azaltmak istiyorsunuz lakin ne yapacağınızı bilmiyor musunuz? O halde facebook kullanımını azaltmaya yarayan 3 kanıtlanmış yöntemle telefonunuzda geçirdiğiniz süreyi azaltın.

Günde Bir Kere Facebook Hesabınıza Giriş Yapınız

Facebook uygulaması telefonunuzda yüklüyse hemen hemen her telefonu elinize aldığınızda hesaba giriş yaparsınız. Anasayfada gezinirsiniz ve geçen sürenin farkına varmazsınız. Sürekli olarak yenilenen sayfa sizi sonu olayan gönderi akışına sürükler. Belki de beş dakika girip çıkmak için bir hedefiniz vardı lakin saatlerinizi platformda harcadınız. O halde kendinize yeni bir hedef oluşturun. Her ne sebepten olursa olsun günde sadece bir kez facebook hesabınıza giriş yapınız. Bakmanız gereken bildirimlerden sonra çıkış yaparak kullanımınızı sonlandırınız.

Anasayfa Akışını Düzenlemek İçin Arkadaşlarınızı Gözden Geçirin

Anasayfa akışında birçok sayfanın gönderileri yer alabilir. Her yeni gönderiyi görmek için dakikalarınızı ve saatlerinizi anasayfada gezinirken harcayabilirsiniz. Peki takip ettiğiniz ya da arkadaşlarınızı tekrar gözden geçirerek anasayfanızdaki gönderi akışınızı düzenlemeyi hiç düşündünüz mü? Bu hedefinizi gerçekleştirdiğiniz taktirde facebook uygulamanızda geçireceğiniz süre maksimum 30 dakikadır.

Her Bildirimde Facebook Uygulamaya Girmeyin

Her facebook bildiriminde uygulamaya girerseniz geçirdiğiniz süreyi hesap edemeyebilirsiniz ve gündelik hayatta dikkatiniz dağılmış olur. Arka planda duran uygulamadan her gün bir kere giriş yapın. İhtiyacınızı karşıladıktan sonra hesabınızdan çıkış yapın böylelikle size gelen bildirimler olmayacak ve zamanınızı olumlu yönde yönetmiş olacaksınız.