Sosyal Medya

Facebooktan Video İndirme Nasıl Yapılır?

Facebooktan video indirme eylemi için pek çok usul bulunmaktadır. Facebook firması, kullanıcılarına ait verilerin ve sosyal medya öğelerinin gizliliğine önem verdiği için resim ve videoların kaydına izin vermemektedir. Bu nedenle Facebook’ta yer alan videoların uygulama dışı bir araç ile yüklenmesi gerekmektedir.

Facebook’taki videoların kaydedilmesi için internet siteleri vardır. Bu siteler, video linkinin yazılabildiği boş bir alan sunarlar. Bu alana videonun linki girildiğinde videoyu indirmek mümkün olmaktadır. Bu siteler arasında yer alanlardan birkaçı, Facebook’taki videoların hangi formatta indirilmesi istenirse, videoyu talebe uygun formata dönüştürmektedir.

Facebooktan Video İndirme Sorununu Çözmek İçin Hangi Site Kullanılmalıdır?

Çok sayıda site içerisinden videoyu istenilen formata çevirebilen video araçlarını sunan siteler dikkat çekmektedir. Facebook’taki videoların hızlı bir şekilde indirilmesi için bu sitelerden faydalanmak avantajlı olmaktadır. Facebook video download için tercih edilebilecek sitelerden biri şudur:

https://www.instatakipci.com/facebook-video-indir

Yukarıda verilen bağlantı adresi tarayıcıda açılmalıdır. Sayfa görüntülendikten sonra video için Facebook video linki, boş alana kopyala yapıştır yöntemi ile girilmelidir. Enter tuşuna bastıktan sonra videonun sağ tarafta görüntülenmesi mümkündür. Videonun altında yer alan indir butonuna basıldığında video oynamaya başlayacaktır.

Oynayan videonun üzerine gelerek fare ile tıklanmalıdır. Açılan menüden video olarak kaydet seçeneği işaretlenmelidir. Ardından videonun bilgisayara yüklenmesi istenilen hedef dosya seçilerek yükleme tamamlanmalıdır. Bu sayede Facebook video indirme programı kullanmadan video indirme işlemi başarılmış olacaktır. Facebooktan video indirme programsız olarak kısa sürede ve ücretsiz olarak tamamlanmaktadır.