chat eczaonline.com

Arama sonuçlarınız

1. SebastiHan

Site Satış Tüm sitelerimi satıyorum

Merhaba Yıllardır gözüm gibi baktığım sitelerimin birçoğunu satmaya karar verdim. Sitelerin belirgin özelliklerini tek tek yazıyorum. İlgilendiğiniz site adresi için whatsapp'tan bilgi isteyebilirsiniz. Sırf meraktan site adresi sormayınız. Cevap verilmeyecektir. Site:1 7 yıllık siyaset sitesi...
  2. SebastiHan

Wordpress sistem için en iyi robots.txt dosyası

Wordpress sitesi olanların Google için en uygun robots dosyası aradıklarını düşünüyorum. Botların sitenizde hangi dizinleri ziyaret edip etmemesi ile ilgili oluşturmanız elzem olan bir dısya robots.txt. Peki bunun için hazır olarak kullanabileceğiniz bir dosya var mı? Evet var ve şimdi sizler...
  3. SebastiHan

Kapsam sorunlarında hariç bırakılma nedenleri

Hariç bırakılan sayfalar, sayı olarak Geçerli sayfalardan fazlaysa hariç bırakma türlerine bakın. Yaygın hariç bırakma nedenleri arasında şunlar bulunur: Sitenizin büyük bölümlerini taramamızı engelleyen bir robots.txt kuralınız vardır. Siteniz genellikle ortak bir koleksiyonu filtrelemek veya...
  4. SebastiHan

GSS prim borcunun silinmesi

Merhaba Okul gittiğinde ya da işten çıkıp sigortasız kaldığınızda devlet sizi en yüksek Genel Sağlık Sigortası yani GSS üzerinden borçlandırıyor. Bu borcunuz fark ettiğinizde de silinmiyor ve faizleniyor. Bazıların GSS borcunun silindiğini öğrendim. Borcu olup da silinen var mı acaba?
  5. SebastiHan

600 Milyon TL'lik İstanbul Çamlıca Camii açıldı

Gür Yapı ile Öz-kar İnşaat Ortak Girişimi tarafından inşaatına başlanmış olan ancak Öz-kar İnşaat Ortak Girişiminin ortaklıktan çekilmesiyle Gür Yapı tarafından inşa edilen İstanbul Çamlıca Camii 63 bin kişilik bir yapı. Bugün açılışı yapıldı. 600 milyon TL harcandığı sosyal medyada yer alsa da...
  6. SebastiHan

Wordpress oto yorum botu eklentisi

Wordpress kullanıcılarının en çok aradığı ve bulduklarında da çalışmadığını görüp kızdıkları bir eklenti oto yorum botu eklentisi. İnternette çalışan tek WP yorum botu diyebiliriz. Ben de bizzat kendi sitemde yükledim ve 2 yıldır kullanıyorum. Wordpress yorum botu eklentisi ne işe yarar? Sizin...
  7. SebastiHan

MOZ spam skoru düşürme yöntemleri

MOZ, webmasterlerin yakından bildiği bir analiz aracıdır. Bunun yanında en çok Domain ve sayfa otoritesi konusunda başvurulan aracın bir de spam değeri verisi kullanılmaktadır. Moz spam skoru ya da spam oranınız belli bir aşamaya geldiğinde sitenizin Google tarafından da manuel spama ya da tam...
  8. SebastiHan

WebMoney ödeme sistemi

WebMoney ödeme sistemi Ruslar tarafından 1998 yılında kuruldu. Dolar üzerinden yapılan ödemelerin artması üzerine bu şirket ülkedeki dolar transferlerini gerçekleştirmek için kurulmasına rağmen daha sonrasında dünya geneline yayılan bir ödeme platformuna dönüşmüştür. Türkiye'de de kullanılabilen...
  9. SebastiHan

Search Console hariç bırakıldı sorunu çözüm yolu

İndex sayısı fazla olan ve site haritalarının açılması çok ağır olan siteler için yeni sistemlerde birden fazla ya da dallanmış ağaç yöntemiyle oluşturulmuş site haritaları eklenmektedir. Eğer büyük bir siteniz var ve sitenizin index hızı çok yavaşsa (12 saat-24 saat gibi) muhtemelen Google...
  10. SebastiHan

Veritabanı İşlemleri

Web sayfaları için sunucu tarafında çalışan programlama dillerinin en önemli amaçlarından biri de veritabanı ile ilgili işleri yapabilmektir. Kullanıcı girişinin olduğu bir web sitesinde kullanıcı bilgileri, bir alışveriş web sitesinde siparişler ile ilgili bilgiler, bir kütüphane web sitesinde...
  11. SebastiHan

HTML Formları

HTML sayfalarında kullanıcının veri girişi yapabilmesi için HTML formları kullanılmaktadır. Bu formlara girilen değerler kullanıcı formu gönderdiği anda PHP tarafından işlenebilmektedir. Formlarda PHP için en önemli bölüm Form etiketi altındaki action ve method özellikleridir. Action özelliği...
  12. SebastiHan

Google ani sıralama düşüşü yaşayanlar buna dikkat etmeli

12 Mart 2019 güncellemesinin ardından Google sıralamalarında son bir hafta içinde çok büyük düşüşler oldu. Burada sadece medikal sektörünün etkileneceği ifade ediliyordu ancak şu ana kadar birçok kategorideki sitelerin sıralama kaybı yaşadığını öğrendik. Peki Google sıralamaları neden düştü...
  13. SebastiHan

Google kelimesi kelimesine arama

Google arama sonuçlarına yeni bir arama seçeneği ekledi. Ancak bu metodun gelmesi ile zamana göre arama butonu kaldırıldı. Google aramalarında aslında tırnak içinde yapacağınız aramalar da kelimesi kelimesine aramalar olarak sonuç veriyordu. Tırnak içinde aramayı bilmeyenler için güzel bir...
  14. SebastiHan

MOZ'a göre Dünyanın en iyi 500 sitesi

MOZ dünyanın en iyi web sitelerini açıkladı. Buna göre dünyada en otoriter, en fazla link gönderilen siteler belirlenmiş oldu. En iyi 500 site sıralamasında Türkiye'den herhangi bir sitenin olmaması dikkatimi çekti. Tek tek kontrol etmeme rağmen maalesef ülkemizden MOZ 500 listesine hiç bir site...
  15. SebastiHan

Webmasterler SEO'da Amazon gibi şirketleri nasıl yenebilir?

Amazon, N11, Hepsiburada, Sahibinden gibi siteler SEO devi olarak sayılıyor. Bu siteler organik arama söz konusu olduğunda tepeden tırnağa gidip kazanmanın yaratıcı yollarını arıyorlar. Peki bu büyük e-ticaret sitelerinin önüne geçmek için neler yapılabilir? Washington Post'un yakın tarihli bir...
  16. SebastiHan

Windows10 CPU ve bellek kullanımı yükselmesi (Çözümü)

Windows10 kullanıcıları bazı konularda cihazın kullanımı sırasında sorun yaşayabiliyor. Bu sorunların başında da bilgisayarınızın ya da laptopunuzun çok yavaşlaması, kasmaya başlaması. Windows 10 işletim sistemi kullanıcıları, eğer kasma sorunu yaşıyorsa, bunun nedenlerini ortaya koyarak...
  17. SebastiHan

Not provided altındaki anahtar kelimeleri ve sayfaları öğrenme

Google Analytics kullanıcılarının dikkatini çekmiştir. Sitenize gelen ziyaretçileri izlerken (not provided) yazan bir bölüm görebilirsiniz. not provided İngilizce'de anlaşılamayan, algılanamayan anlamına geliyor. Yani gelen ziyaretçinin neyi arayıp da hangi sayfaya geldiğini bilmiyoruz demek...
  18. SebastiHan

Lorem ipsum nedir?

Lorem ipsum, basın yayın ile ilgilenenlerin ya da yazılım için blogları doldurarak şablonların denemesini yapmaları için kullandıkları otomatik içerik oluşturucu bir sistemdir. Lorem ipsum ne demek? Lorem ipsum latince taslak içerik anlamına gelen bir kelime grubudur. Web sitesi tasarlayanlar...
  19. SebastiHan

Saldırı yapılan 320 site listesini indir ve reddet

Merhaba arkadaşlar. Siteme yapılan anti SEO saldırılarında kullanılan 320 domaini analiz edip listeye ekledim. Yaklaşık 5 saatimi aldı. Bu sitelerden gelen domainleri Google üzerinden reddettim. Anahtar kelimelerde yaşadığım düşüşün bu çalışmanın ardından yeniden eski haline döneceğini umuyorum...
  20. SebastiHan

Windows 10 sağ tıklayınca donma sorunu (Çözümü)

Windows 10 kullananlarda en çok görülen kasma sorunu bende de başlamıştı. Yeni klasör oluşturmak için sağ tıklıyorum ve dakikalarca donuyor bilgisayarım. Yeni bilgisayar olduğundan donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyordum. Gerçekten de sorun donanımsal değil. Sağ tıklamada ya da yeni klasör...
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum