Tartışma 3 site ve kopya içerik

Katılım
11 Nis 2018
Mesajlar
8
Beğeniler
0
Yaş
31
#1
Şimdi bende 3 tane aynı alanda e-ticaret sitesi var üçünün içeriğide aynı kategoriler ürünler hepsi aynı çünkü ürünleri birine atıp diğerlerine entegrasyon yapıyoruz.Sitelerin bulunduğu serverda aynı.Sitelerin altyapılarıda aynı bir tek ana sayfalarının title ve descriptionun da küçük ufak tefek tasarımsal farklar.
Şu an optimizasyonunu yapıyorum ama bana göre bu üç siteden ikisi google 'un yönergelerine göre kopya içerik yapan site konumuna düşüyor.Ve sandboxa düşebilir ban yiyebilir.Google tarafından her an cezalandırılabilir.Yada google bir güncellemesinde kopya içerik oranı çok olan siteleri cezalandırmaya karar verebilir.Kısaca bu üç siteden ikisinin geleceği yok gibime geliyor.Özellikle en fazla iş yaptığım site google tarafından sandboxa falan düşürülürse çok kötü olur.

Şimdi sormak istediğim şu ne yapmalıyım bu üç site google tarafından kopya içerik vs durumuna düşer mi.Sizin düşünceleriniz nelerdir bu konuda..
 
Katılım
22 Mar 2018
Mesajlar
60
Beğeniler
0
#3
İlk önce hangi site İndex aldıysa baskın site o olur tahminimce. Diğer iki site büyük ihtimal spam olarak algılanır.
 

KaRNeC

Yönetici
Administratör
Onaylı Üye
Katılım
4 Eki 2002
Mesajlar
2,760
Beğeniler
168
Konum
Dünya'dan
#4
Yakın zamanda gelecek bir güncelleme ile spama düşebilir. Moz Spam değeri 4/17 üzeriyse güncellemede büyük ihtimalle spama alınır. Eğer bu spamlı 2 siteyi de diğer siteye yönlendirirseniz ya da backlink verirseniz üzerinde çalıştığınız siteye de zarar vermiş olursunuz.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst