404 hatalı sayfaları ana sayfaya yönlendirme kodu

yasarkavus

Onaylı Üye
Katılım
29 Ara 2018
Mesajlar
152
Beğeniler
50
#1
Sitenizde oluşmuş hatalı sayfaları ana sayfaya yönlendirerek bu sıkıntılı görüntüden kurtulabilirsiniz. Bunu hem kod olarak h.htaccess kodu ile hatalı sayfayı ana sayfaya yönlendirme yapabilirsiniz. Öncelikle wordpress sayfalar için yapmanız gerekeni anlatalım. Diğer seçeneği de tüm siteler için kullanabilirsiniz.

Kod ekleyerek hatalı sayfaları yönlendirme

Admin Paneli >> Görünüm >> Düzenleyici sekmesine tıklayın.

Açılan sayfanın sağ tarafında bulunan şablonlar başlığı altından 404 Şablon / 404.php (genellikle bu isim verilir. hata.php de oalbilir) dosyasına tıklayın. Açılan sayfaya aşağıdaki kodu ekleyin ve kaydedin. Bu kadar.

Kod:
<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>
404 hataları sayfaları anasayfaya yönlendirme kodunu ekleyerek bu işlemi tamamladınız. Bu kodla, artık tüm 404 sayfalarınız anasayfaya yönlenecektir. Bunu yapmayanlar .htaccess dosyasına kod ekleyerek de yönlendirme yapabilirler.

h.htaccess kodu ile hatalı sayfayı ana sayfaya yönlendirme

Kod:
ErrorDocument 404 https://www.iyinet.com/
yukarıdaki kodu .htaccess dosyasına ekleyebilirsiniz.
 

Cimcime_Cool

Onaylı Üye
Katılım
15 Eki 2002
Mesajlar
408
Beğeniler
32
Yaş
38
Konum
Adana
#2
Bendeki hatalı sayfalar hatalı sayfa sayfasına yönelmiyor. Yani 404 sayfasına gitmek yerine, sayfa silindi yazıyor. Olmayan sayfaları hatalı sayfaya nasıl yönlendirebilirim?
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst