chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

530 MB lık SQL nasıl eklenir?

nokie

Müptela
dump ederkende import ederkende hata oluşmaması lazım, 1 gb civarında sql verilerini taşıdığımı biliyorum sadece dump ve import işlemi biraz zaman alıyor okadar.

yapman gereken mevcut serverdan yedeği alıp, gzipledikten sonra yeni servera al, yeni serverda veri tabanı oluştur ve gzipi açıp import et, biraz uzun sürecek ama işlem bitene kadar bekle.

maniax

Profesyonel
Mysql Front programını tavsiye ederim uzun sürer ama program senin için parça parça gönderir sorun olmaz

bilgiler için teşekkürler
henüz denemedim. nasıl yapılacağınıda bilmiyorum açıkçası. sadece bilgi almak istedim.yani bu işin " olurumu varmı yokmu diye" öğrenmek istedim
server admine rica edip bu işlem hakkında bilgi alacağım. eğer sorun çıkarsa yine sizlere danışırım. teşekkürler

Mask

Profesyonel
Mysql in serverda açacağı prosses sayısı ayarlanırsa (denenmiştir) sorun çıkmaz
18gig data import export edilmiştir zamanında.
Kod:
MYSQL Yedekle:
mysqldump -u user -p password database > yedek_database.sql 
Sıkıştırılmış olarak Yedekle:
mysqldump -u user -p password database | gzip > yedek_database.sql.gz 
Geri yükle:
mysql -u user -p password database < yedek_database.sql
INTERNET ÜZERİNDEN:
Yedekle:
mysqldump -u user -h HOST -p --opt database > yedek_database.sql
Sıkıştırarak yedekle:
mysqldump -u user -h HOST -p --opt database | gzip > yedek_database.sql.gz
Geri yükle:
mysql -u user -h HOST dbname -p < dbname.sql
Sıkıştırılmış dosyayı geri yükle:
cat dbname.sql.gz | gunzip | mysql -u user -h HOST dbname
Mysql'de bulunan bütün db'leri tek komutla yedeklemek için şu konutu kullanın;
mysqdump -uuser -ppass -A > all_db_yedek.sql
Saygılarımla

selim61

Onaylı Üye
mask ın anlattıgını bende denedim gece sorunsuz çalıştırdım.4.1 den 4.0 a bi iki eklenti ile türkçe karakter sorununu da aştım

muhtemelen sunucu yoneticisi size yardimci olacakdir. sql i ftp hesabiniza atip dump etmesini isteyin

saygilarimla.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum pulibet