A101 ve BİM son kullanma tarihi geçmiş ürün satıyor

YelizTurkmen

Onaylı Üye
Silver Üye
Sms Onaylı
Katılım
13 Ara 2018
Mesajlar
134
Beğeniler
3
Yaş
31
Konum
Meram
#1
Türkiye'nin en büyük marketler zincirine sahip olan A101 ve BİM marketlerinde son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin satışı yapılıyor.

Sağlık uzmanları ve doktorlar genellikle son kullanmak tarihi yaklaşmış ürünlerin tüketilmesini bile doğru bulmazken, son kullanma tarihi geçmiş ya da tarihin geçmesine birkaç gün kalmış ürünler nasıl raflarda tutulabiliyor? Bunun kanuni bir müeyyidesi yok mu?

Logo_of_BİM.PNG a101 logo png.png

Genellikle buralardan alışveriş yapmam ama yakın olduğundan düşük bütçeli alışveriş yapıyorum. Bunda da son kullanma tarihi geçmiş ürünlerle karşılaşıyorum.
 

Nginx

sosyomarkt.com
Onaylı Üye
Sms Onaylı
Katılım
23 Kas 2014
Mesajlar
230
Beğeniler
61
Konum
Sakarya
Eski Rumuz
Forumlojist
#2
Tüketiciler olarak bizlerinde sorumluluğu var öncelik olarak raftan aldığımız ürünlerde mutlaka son kullanma tarihini kontrol etmeliyiz. Sadece marka ismi vererek bunu böyle yansıtamayız ben daha bir çok markette aynı manzara ile karşılaştım en bilindikleri de bu konuya dahildir.

Bu marketlerde dikkat etmeniz gereken ise fırsat reyonları olur bunların buradaki ürünlerin özellikle son kullanma tarihine bakarsanız herhangi bir sıkıntı çıkacağını düşünmüyorum
 

yasarkavus

Onaylı Üye
Katılım
29 Ara 2018
Mesajlar
75
Beğeniler
22
#3
Millet yiyor nasıl olsa. Onlar da satıyorlar.
Normal olmayan, bunu bu kadar rahat bir şekilde satmaları. Denetim mekanizması sıfır oldu maalesef.
 

Figen_Dogan

Onaylı Üye
Katılım
4 Eyl 2016
Mesajlar
37
Beğeniler
9
#4
Mümkün olduğu kadar alışveriş yapmamak lazım bu marketlerden. Ucuz et ile ilgili bir test yapmış vatandaşın biri. Suya döküp karıştırınca etin boyası çıkıyor. Kasapta 50 TL olan eti 30 TL'ye satıyoruz diyorlar. İthal et diye sattıkları etin aslında gıda boyalı sakatat olduğu görülüyor.

 

Sakli_Sevda

Onaylı Üye
Katılım
18 Ara 2012
Mesajlar
133
Beğeniler
10
#5
Mecbur kalmadıkça bu a101 ve bim marketlerine gitmiyorum. Ürünlerin ucuz olma sebebi zaten zamanı geçmek üzere olması.
Zamanı geçmiş olan fıstık, patates, ayçiçeği ürünlerini kızartarak farklı bir ürüne dönüştürüp satıyorlar. Aldım bir keresisnde ve aldığıma alacağıma pişman oldum
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst