acil virus yardımı

S

sefa1011

merhaba bana msn'de arkadaşımla konusurken bir ileti geldi bende o yolladı zannetim ama ona bulaşan bir virüs yollamış ve bende ileti yolladığı adrese tıkladım ve şimdi o virus banada bulaştı.

Ve şimdi biriyle msn de konuşurken millete bir ileti yolluyor.bir link veriyor.

acaba bu virus hakkında bir bilgisi olan veya silinmesi konusunda program bilen varsa lütfen yardımcı olsun kolay gelsin.

ruen

Müptela Üye
ya bi insan hem adres verip hem sakın bkama dermi :)

merak edip tıklayanlara "ben kimim ve neden yaşıyorum?" sorularıyla gece uyumalarını tavsiye ederim

F

fatihhk

peki sevgilimin fotografları vs. turkcemi yazıyor?
birde bu tür bir sorunla karşılaşmamanız için firefox kullanmanızı ve varsayılan tarayıcı olarak firefox u secmenizi oneririm.
hem firefox ile bulaşabilecek virus daha azdır hemde msn messenger'da yazılan linkleride firefox ta açacagı için msn mess.&i.e. açıklarından faydalanılarak yazılmıs virüslere karsı güvenliginizi artıracaktır.

hakanizm

Müptela Üye
Antivirüs programı sağlam ise ve "Real Time Scan" aktif durumda ise o anda virüs dosyasını açmaya çalışsan bile bir zarar veremez. Çünkü antivirüs programı virüsün çalışmasını engeller.

Ama çok yeni bir virüs ise o zaman işimiz zor.

zbahadir

Müptela Üye
Sisteme bir kere virus bulaştıysa onu temizlemek çok zordur çalışan bir sistemde.

Temizlemenin en iyi yolu güncellemeleri yapılmış virus programı olan bir makiyeye diski bağlayarak temizlemek.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)