Alantron backorder'i kullanan ?

deviL

Profesyonel Üye
Alantron firmasından bi domain için backorder talebinde bulunacamda şimdiye kadar kullanıp olumlu sonuç alan varmı ?

piyanist

Şen Üye
pek sağlam değil ama denenebilir snapnames pool bunu sollar bence
sn sn domain reglemeye çalışıyormuş yazdığına göre

Ekstra

Müptela Üye
Bir cacık olmuyor diğer yerlerden backorder yapılmamıssa bir ihtimal alıyorsun elinle manuel kayıt için beklemekten iyidir.

deviL

Profesyonel Üye
Alantron Türkiyede tek ICANN akredite alan adı yazmanıdır.
http://www.icann.org/registrars/accredited-list.html
güvenirliliğini sormadım , yanlış anlaşılmışım sanırım. Backorder hizmetleri 1 aydır var sanırım, kullanıpda domain alabilen varmı diye soruyorum.

Bir cacık olmuyor diğer yerlerden backorder yapılmamıssa bir ihtimal alıyorsun elinle manuel kayıt için beklemekten iyidir.
Hmm, backorder'e yatırılan para bunda etkili oluyormu peki ? Atıyorum ben başka bir firmadan backorder için 100$ limit vermişim , alantrondan ise belirledikleri ücreti verirsem. Değişen birşey olurmu ? Daha doğrusu domaini alma şansları aynımı olur ? Aynı sistem sonuçta

Ekstra

Müptela Üye
her firmanın backorder sistemi farklıdır.
alantronda açık arttırma yok daha büyüyemediler o kadar.
son kullanıcılar 14 ytl + yeni kayıt ücreti 12 ytl veriyorlar sanırım ben birinci dereceden bayi olduğum için bana herşey ucuz :D

Alexis

Profesyonel Üye
Alantron'da bayi olduğumuzda alan adlarını ne kadara alıyoruz ?

Ekstra

Müptela Üye
Alantron'da bayi olduğumuzda alan adlarını ne kadara alıyoruz ?
Adamına göre değişiyor, belki benden bile ucuza alanlar vardır zaten amacım ucuz mal almak değil faturan geliyor, vergi iadesinde kullanıyorsun, dnsler müthiş hızla değişiyor 1-2 dolar fazla oluyor ama değiyor.

alantronla iletişime geçersen sana bir fiyat tablosu gönderirler Alexis.

deviL

Profesyonel Üye
backorder + domain kayıt 25.90 ytl. dün uyguladım bi domaine bakalım inşallah alabilirim o domaini.

Ekstra

Müptela Üye
Alantrondan yapıyorum bayi olduğum için avantajlıyım.

alantron gibi türk sermayi bir firmayı desteklemek güzel en basit olay domain hacklendiği zaman maille uğraşmanıza gerek yok telefon ediyorsun türk muhattap ve 1 konusmada iş bitiyor allahtan domainim falan hacklenmedi.

İlerde işler büyüyünce domain satış işine girersem api desteği alacağım kişi gene türk.

Alantronu amma övdüm ama işlerini güzel yapıyorlar :)

dasKind

Profesyonel Üye
:D kanki banada ayarlasana personel bayanından :D hatta gel izmite gidek ziyarete onları çaylarını içeriz onların :D

Ekstra

Müptela Üye
Konu birden geyiğe döndü, zaten domain işlerinden anlayan bayan elemanları olacağını zannetmiyorum, sekreterleri vardır en fazla yada çaycıları ben daha büyük düşünüyorum.
Yiğeni olur, dayısının dayısının torunu olur farketmez hazır icann onayındanda faydalanırız :D

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)