Avea.com mahkeme kararı ile kapatıldı

sepulchral

Müptela Üye
Marka olmadan önce alsaydı :) fena olurdu. Marka olduktan sonra aldı ise böyle bir sonuç çıkıyor ortaya.

Unutmam

Müptela Üye
Böyle mi korunmalı ? Domain 2002'de alınmış avea o zaman yoktu hatırladığım kadarıyla.

Tuyra

Şen Üye
nokta koymasını bile bilmeyen; cahil, bilgisayarının başında robotluk yapan insanlardan ne bekleyebiliriz başka. Çığrığından çıkıyor bu iş, bugün yarın telekomda tanıdığı olan rakiplerimizle de uğraşırsak şaşmayın hiç.

çok saçma.. Marka yaratıyorsun ama alan adını kontrol etmiyorsun, sonrada gelip adam çok para istiyor ver geri diyorsun! Hani ilk alanın dı ? Yasadışı yada marka kötüleme yoksa bu gerçekten de çok yanlış bana göre.. İyi o zaman sen bir domain al, değer ver, emek ver ve birisi gelip elinden alsın..

Senol

Onursal Üye
Onaylı Üye
çok saçma.. Marka yaratıyorsun ama alan adını kontrol etmiyorsun, sonrada gelip adam çok para istiyor ver geri diyorsun! Hani ilk alanın dı ? Yasadışı yada marka kötüleme yoksa bu gerçekten de çok yanlış bana göre.. İyi o zaman sen bir domain al, değer ver, emek ver ve birisi gelip elinden alsın..
beceriksiz acemi duygularıma tercuman oldun. once marka markalığını bilecek alan adına sahip cıkacak zamanında alacak alan adını yok boyle sacmalık. nerde kaldı o zaman com domainler icin ilk gelen alır kuralı ?

S

Sonay

ben bu uygulamayı çok saçma buldum. hatta belki terbiyesizce , hani -com,net,org önce alanın oluyordu ? ha öyle değilse -com.tr neden var ?

ha öyle de değilse bu işte terbiyesizlik var...

bkz : avea nın belli bir yüzdesi devletin...

cakirx

Müptela Üye
bu işte başka birşey vardır bence. Yani hangi akıla hizmet kontrol etmeden marka oluşturabilirki. Eğer daha önce alınmışsa markaya karar vermeden önce domaine teklif verebilirlerdi. Böyle ihtiyatsız davranmaları çok saçma

Zanza

Müptela Üye
Aveadan önce alınmış bir .com domaini nasıl mahkeme kararı ile kapatırlar. Bariz saçmalamışlar. (tabi sitede aveanın marka haklarına hakaret olmadğını varsayıyorm)

visitistanbul

Müptela Üye
Saçmalık tabi adamlar istiyorsa 5 Milyon dolar gidip pazarlık edicen vericeksin PAŞA PAŞA alacaksın ismini oturacaksın aşağıya ... Varmı öyle 3 kuruşa 5 Köfte

Site bende de açılıyor valla bi engelleme yok ...

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)