Az Kullanıcı Sayısına Sahip Sohbet Uygulamaları

emirhanbulbul

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
Katılım
23 Haz 2013
Mesajlar
242
Beğeniler
0
#1
Bazen daha az bilinen sohbet uygulamaları, diğerlerinden çok daha kullanışlı özelliklere sahip olabiliyor. Burada avantaj, bulunduğunuz ülkedeki kullanıcı sayısının az olması.
Line
Line: Line, kullanıcılarının çoğunu Asya kıtasından karşılamaktadır. Line’ın en güzel özelliği kullanıcıların giriş yaparken telefon numarası girme zorunluluklarının olmaması.
KikKik: Kanada’nın Waterloo Üniversitesi öğrencileri tarafından geliştirilen bu uygulamanın tablet için ayrı bir versiyonu mevcut.
BlackBerry MessengerBlackBerry Messenger: Başlangıçta yalnızca Black Berry kullanıcıları arasında sohbet imkanı veren yazılımın daha sonra İOS ve Android için versiyonları da geliştirildi. Ancak bazı ülkelerde yaygın değil.
TextSecureTextSecure: Bu android uygulamasının güvenlik özellikleri, aynı zamanda WhatsApp’taki şifrelemeden de sorumlu olan Open Whisper sistemi tarafından sağlanıyor. Bu yüzden mesaj iletimi hayli güvenli.
myChatmyChat: Tıpkı skype gibi myChat de kullanıcıya gerçek zamanlı telefon görüşmesi imkanı sunuyor. Servis sağlayıcı henüz bu görüşmeler için ücret talep etmiyor.
SIMSmeSIMSme: Almaya’da geliştirilen ve Almanya’daki sunucuları kullanan bir uygulama. Uçtan uca şifreleme kullanıyor.
WeChatWeChat: Standart iletişim özelliklerine ek olarak Çin kaynaklı bu sohbet programı, Facebook’taki zaman tüneli benzeri bir akış hizmeti de sunuyor.
SicherSicher: Uçtan uca şifreleme kullanan bir başka Alman yazılımı. Ayrıca belirli bir zaman geçtiğinde seçili mesajları silme opsiyonu da mevcut.
KakaoTalkKakaoTalk: Skype gibi Kore menşeli uygulama görüntülü görüşme olanağına sahip. “Plus Friend” özelliği sayesinde sevdiğiniz ünlülerle ilgili güncel haberlere ulaşabiliyorsunuz.
Tencet QQTencet QQ: Yine Asya’da popüler olan bu mesajlaşma uygulaması, kullanıcıları kendi alan adlarını .cn uzantsı ile kayıt ettirme olanağı tanıyor. Bu alan adı sayesinde kullanıcılara daha kolay ulaşılabiliyor.

Kaynak: http://www.pcwebim.com/az-kullanici-sayisina-sahip-sohbet-uygulamalari/
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst