Bedava Hosting 'in Zararları Nelerdir?

Tırtıl

Profesyonel Üye
Sadece merak ettiğim için soruyorum arkadaşlar. Bakıyorum bazı kuruluşlar yıllardır hizmet veriyor ve de bi arkadaşım 1 yıldır ücretsiz host üzerinden yayın yapıyor, şimdiye dek olumsuz bir şey yaşamadı. Ben de denemeyi dşünüyorum fikirlerinizi paylaşır mısınız?

eglennet

Yeni Üye
zararı pek olmaz mesela ne gibi zararı olabilir
büyük emek vermişsindir site için içinde dosyaların vardır, bi anda hostunu alabilirler,yada host veren yer kapatır,batabilir her türlü şey olabilir :D

Emeklerinin boşa gitme riski var. Sonuçta adamlarla bir sözleşme imzalamıyorsun. İstedikleri zaman siteyi kapatabilirler. Bunun dışında "zararı"nın olduğunu sanmıyorum.

Tırtıl

Profesyonel Üye
zararı pek olmaz mesela ne gibi zararı olabilir
büyük emek vermişsindir site için içinde dosyaların vardır, bi anda hostunu alabilirler,yada host veren yer kapatır,batabilir her türlü şey olabilir :D
:) Yahu onlara razıyım.Ben sadece sizin fikirlerinizi bi yoklayayım dedim. Zaten siteyi açıp içine konu falan basmayacam. En fazla 4 konu falan olacak.

Bir de şimdi aklıma geldi mesela. Diyelim ki host sahibi kapattı gitti. Ama bu sırada benim site pr 10 oldu. E bu durumda ben siteyi taşısam pr için sakıncası olur mu? Gidip parayla host alsam mesela...

wwwxxxyyy

Müptela Üye
El atına binen çabuk iner demiş atalar.

PR açısından düşünüyorsan, PR domaine verilir hostinge değil.

En iyisi kendi sahip olduğun domain ve kendi sahip olduğun hostingdir. Zamanında yonlendir.com dan aldığım ücretsiz bir domain için ne kadar yandığımı bir ben bilirim. Yonlendir.com servisi durdurdu ve benim güzelim ücretsiz domainim gitti. Artık asla ücretsiz servislerden yararlanmıyorum. Kimseye de tavsiye etmem.

Tırtıl

Profesyonel Üye
Valla doğru diyorsun aslında "El atına binen çabuk iner."

Ben konuyu fikir edinmek adına sordum aslında. Hani neler olabilir diye merak etmiştim. Fikrini ve tecürbelerini paylaşan arkadaşlara çooookkkk teşekkür ederim.

draga

Müptela Üye
byethost u kullanmanı tavsiye ederim sağlam yer ama sanırım belli bi süreden sonra hesabı siliyorlar (kullanmazsan)

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)