etil alkol rp satın al
chat ege.net

Bilimstar yarışması

tiva

Müptela
Katılım
20 Eyl 2003
Mesajlar
2,741
Beğeniler
4
#1
http://itl.ceit.metu.edu.tr/tbm/Activities.aspx?index=yarisma


British Council ile ODTÜ Bilim ve Toplum Merkezinin işbirliğiyle halka bilimi sevdirmek amacıyla "Popstar" tarzında bir yarışma düzenlenecek. British Council Bilim Programları Müdürü Miraç Özar yarışmanın tanıtımı için ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir toplantıda konuştu.

İlk örneği 2005 yılında İngiltere’de yapılan yarışmanın, bilim insanlarıyla halkı kaynaştırmayı ve halka bilimi sevdirmeyi amaçladığını anlatan Özar, "Popstar tarzında bir yarışmayı fazla sulandırmadan bilim alanına aktarmak istiyoruz" dedi. Yarışmada, 18 yaşın üzerinde ve temel bilim, mühendislik, matematik teknoloji alanlarında çalışan katılımcılar, ileri düzeyde bilgi sahibi olduklarına inandıkları bilimsel bir konuyla ilgili 3 dakikalık bir sunum hazırlayacaklar. 19 Şubat’ta ODTÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılacak ilk ön elemede yarışmacılar, sunumlarını doğruluğu şüphe götürmez veriler üzerinden tasarlayacak ve kendi karizma, tecrübe ve kişiliğini ön plana çıkaran anekdotlar ve şakalarla süsleyebilecek.
 

atay

Müptela
Katılım
29 Eki 2005
Mesajlar
3,592
Beğeniler
37
#2
çok güzel bir haber, ülkemizde teknoloji ile alakalı teşvik edici olayların düzenleniyor olması büyük bir gelişme.

fevkaladenin fevkinde projeler bekliyoruz :p
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst