Bing'den küçük ama emin adımlar!

Aykırı

Profesyonel Üye
ben bing google'ı geçse bile ülkemizde bir şey değişeceğini zannetmiyorum. çünkü türkiyede "google dışında arama motoru yok"

Bence de ülkemizde alışkanlıklardan vazgeçmek zor. Dünyada Iphone ve Samsung fırtınası yaşanırken bizde Nokia tutkunluğu azalsa da devam ediyor. Aynı şey Google için de geçerli. Kaldı ki Bing IE, Hotmail gibi zorlama yöntemlerle şişiriliyor.

Ozcan

Müptela Üye
bir kaç seneye :D google windows u sallıyor yazılarıda açılır. Google ın masa üstü pcler için işletim sistemi çıkınca.

Microsoftun çalışma mantığı belli bir şey çıkıyor iyi ise satın alıyor satın alamazsa gidip ana yapıyı oluşturan kişilerden kaç tanesini işe alabilirse alıyor. Kalanlarıda dışarıdan tamamlıyor. Mesela adam php nin çekirdeğini oluşturmuş :) onu işe alıp asp.net i yaptırıyor.

siyahh

Profesyonel Üye
bir kaç seneye :D google windows u sallıyor yazılarıda açılır. Google ın masa üstü pcler için işletim sistemi çıkınca.

Microsoftun çalışma mantığı belli bir şey çıkıyor iyi ise satın alıyor satın alamazsa gidip ana yapıyı oluşturan kişilerden kaç tanesini işe alabilirse alıyor. Kalanlarıda dışarıdan tamamlıyor. Mesela adam php nin çekirdeğini oluşturmuş :) onu işe alıp asp.net i yaptırıyor.
:D:D:D

Loi

Müptela Üye
Bing konusunda küçük bir tespitde bulunmak istiyorum..

Bing bence medya aracılığı ile kendini gündemde tutmaya çalışıyor, bir iş yaptıkları yok.
Ve bana göre bing'in iş yapabilmesi, WEBMASTER ları ardına alabilmesi ile mümkün olabilir.
Bing ne zaman ADSENSE gibi bir yapı oluşturabilir, ne zaman meraklı kullanıcıları kendisine çekip bunu adil şekilde biz webmasterların sitelerine kanalize edebilirse, işte bing o zaman GOOGLE a gerçek bir rakip olabilir..

Gerisi yalan..

ChuckNorris

Pratik Üye
biz bir google çalışanından çok googlecıyız.
bir çok ülkede yerel iç dinamikler googleın yemeğine ortak oluyor, az ya da çok.
hala bir çok ülkede yahoo arama motoruyla da, messengerıyla da çok aktif.
bingte fırsat kolluyor bir boşluk bulursa çelmeyi takacak googlea, yere düşürmesi mümkün olmasada tökezletecek, umudum var bundan.

crossia

Profesyonel Üye
Bing kurulduğu günden bu yana pek fazla gelişim gösteremedi ama yine de bir umut olabilir hiç belli olmaz

Hakan Damar

Profesyonel Üye
Bing benim gözlemlediğim kadarı ile çok fazla gelişme gösterdi ve şuan da Reklam modelini hazırlıyor. Herkesin erişimine açık olmayan bazı anketler ve beta test uygulamaları yapıyor. Bu nedenle son kullanıcı olarak gelişimini gözlemleyememeniz normal.

Yiğidi öldür, hakkını yeme!

Benim tahminimce önümüzdeki 3 yıl içerisinde Bing çok ciddi şekilde büyüyecek. Yahoo ile birleşiminide duyurursa, Google'a zorlu bir rakip olacaktır. Sisteminden şüphem yok sadece IT tarafı ile doğru etkileşim kurup, kuramayacakları konusunda düşünceliyim.

IT uzmanlarının görüşlerini daha fazla projenin içine katarlarsa, eminim ki Bing'de global çapta daha fazla büyüyecektir.

Sorarsanız sen ne kullanıyorsun diye? Öncelikli olarak Google ama bazı aramalarda Google'da istediğim sonucu bulamadığımda ilk aklıma gelen adres www.bing.com oluyor.

Konuya objektif olarak bakalım arkadaşlar.

Loi

Müptela Üye
Bing benim gözlemlediğim kadarı ile çok fazla gelişme gösterdi ve şuan da Reklam modelini hazırlıyor. Herkesin erişimine açık olmayan bazı anketler ve beta test uygulamaları yapıyor. Bu nedenle son kullanıcı olarak gelişimini gözlemleyememeniz normal.
Bu bilgiyi nereden edindiniz? Son kullanıcı olarak biz bunu göremiyorsak siz nasıl görüyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)