chat eczaonline.com yazılım uzmanı

Bitcoin Bir Yatırım Aracı mı ?

Inadmissible

Profesyonel
Katılım
1 May 2018
Mesajlar
255
Beğeniler
0
#1
Bitcoinin ne olduğu artık kaba taslak dahi olsa biliyoruz.Bilmeyenler veya foruma ilk defa uğrayanlar ise forum da arama yaparlarsa Bitcoin'in ne olduğunu anlayabilirler.Lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim Bitcoin Bir Yatırım Aracı mıdır ? İnsanların büyük çoğunluğu bitcoini bir yatırım aracı olarak görmektedir.Bunun nedeni de hepinizin tahmin edebileceği üzere geçtiğimiz sene(2017) yılında yapmış olduğu ani çıkışlardır.Bu çıkış öyleki yaz aylarında 6700 TL civarlarında gezinen Bitcoin kasım ile aralık ayları arasında ciddi bir yükseliş yaparak 80.000TL civarına kadar çıkmayı başarmıştı.Durum böyle olunca da insanların Bitcoini yatırım aracı olarak görmesi mümkün.Aslında Bitcoine yatırım aracı değil demek mümkün değil fakat oldukça riskli bir yatırım aracıdır.

Bitcoinin kökenine ve hedeflerine baktığımız zaman Blockchain teknolojisi sayesinde para transferini hızlı ve ucuz yollarla göndermeyi hedeflemektedir.Ancak bu amaç Bitcoinin hızlı yükselişi ile birlikte ortadan kalmış ve bir yatırım aracı olarak görülmeye başlanmıştır.Bitcoinin bu kadar hızlı yükselmesindeki asıl sebepte aslında budur.Yani insanlar Bitcoindeki yükselişleri ve zamanında alıp ciddi miktarla kar elde edenleri görünce Bitcoine akın ettiler ve Bitcoin bir anda uçuşa geçti ve kimi kar etti kimi zarar etti.

Bitcoine bir yatırım aracı değil veya bir yatırım aracıdır demek mümkün değil.Çünkü Bitcoine yön verenler bizleriz yani bir olumsuz haber de bitcoinler aniden satışa çıkarsa hızlı düşüş hızlı alımlar gerçekleşirse ani çıkışlar gerçekleşebilmektedir.

Bitcoin mi Yoksa Altın veya Dolar mı ?

Öncelikle Bitcoin, altın ve Dolar arasında dağlar kadar fark vardır.Bitcoin kısa vadede size ciddi bir kar da bırakabilir dibe de sürükleyebilir.Fakat altın ile Dolar da bu mümkün değildir.Altın ve Dolar da Bitcoin de %90 zarar eden insanlardan olmazsınız bunun nedeni de ani fırlamaların ani inişlerin olmamasıdır.

Dolar ve Altında da zarar edebilirsiniz ancak Bitcoin de kaybettiğiniz kadar etmezsiniz.(Dolar ve Altın alın Bitcoin almayın demek istemiyorum bilginize) Demem o ki Bitcoini uzun vadede düşünüyorsanız kar etmeniz oldukça mümkündür.Ama bir coin alırkende dediğimiz gibi Bitcoinin ne olduğunu altında hangi teknolojilerinin olduğunu? hedeflerinin ne olduğunu? ne için kullanılmak istendiğini ? kısaca Bitcoini araştırmanız ona göre yatırım kararınızı vermeniz ve bu yönde yatırımınızı yapmanız gerekmektedir.İyi Forumlar
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum pulibet
Üst