chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

Blog içeriği nedir ve nasıl olmalıdır?

Mehmet Budak

Onaylı Üye
Katılım
24 Mar 2019
Mesajlar
57
Beğeniler
17
Yaş
35
Konum
İstanbul
#1
Blog, web-log kelimelerinin birleşmesinden önce WebLog olarak kullanılmaya başlanmıştır. Web (internet) ve log (günlük), İngilizce kelime grubudur ve “internet günlüğü” anlamına gelmektedir. Zamanla Weblog ve en son da Blog olarak anılmaya başlanmıştır. İnternette açılan ve belli bir konuda günlük ya da haftalık olarak paylaşımların yapıldığı intenet sayfaları olan bloglar için ücretsiz yükleme alanı ve ücretsiz alan adları da verilmektedir. Bunlardan en ünlüsü Google tarafından ücretsiz olarak kullanım imkanı verilen Blogger (Blogspot) ve WordPress tarafından kullanıma sunulan WordPress Blog’dur.

Blog içeriği nedir?
Günlük paylaşımlar için açılmış olan internet sayfalarınına girilen paylaşımlar (içerikler) Blog içeriği olarak ifade edilir. Buna bazı kesimlerin Blog makaleleri dediğini de biliyoruz. Bloglara yazılan blog içerikleri alalade girilmemeli. Belli bir formatta ve devamlı olarak girilmelidir. Blog içerikleri giriş zamanlarmaları çok geciktiğinde blog satfasının atıl ya da terk edilmiş bir internet sayfası olduğu izlenimi ortaya çıkar ki bu da internet kullanıcıların güncel olmayan bilgilerden kaçınması gerçeğinden, siteye girenlerin bir an önce çıkmasına neden olur.Blog içeriği nasıl olmalı?
Blog içeriği ile ilgili belli aşamalardan oluşan bir krtiter tablosuna ihtiyacımız var. Bu kriterlere uyarak yazacağız blog içerikleri sayesinde istediğiniz düzeyde bir etkileşime kavuşabilirsiniz.

O zaman biz blog içeriği kriterlerini sıralayalım:
Blog sayfasının özüne uygun olmalı.

  • Oyun blog sayfasında islami konular paylaşılmamalı.
Blog içeriği özgün (organik) olmalı.

  • Daha önce arama motorları tarafından index almamış içerik olmalı.
Blog sayfanızı ziyaret eden hedef kitlenin düzeyine ve algılama kapasitesine uygun olmalı.

  • Çocuklar için olan bir blog sayfasında bilimsel ifadelere (terimler) yer verilmemeli.
Blog içerikleri SEO uyumlu içerikler şeklinde yazılmalı.

Blog içeriği doğru bilgiler vermeli

  • Özellikle sağlık ve ekonomi bloglarında yanlış bilgilerden kaçınılmaldır.
Blog içeriği belli zaman aralıklarında güncellenmeli

  • Blog sayfalarının güncel olması sitenin günün koşullarına uygun içerik ürettiği izlenmimi vereceğinden, blog sayfasının güncel bilgilerden ve güncel paylaşımlardan oluşması gerekir.
Makale kaynağı: https://www.iceriksiparis.com/blog-icerigi-nedir-ve-nasil-olmalidir/
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst