Borsada Hisse Bozdurma

Trankyle

Şen Üye
İYİNET Üyesi
arkadaşlar bir yakınımın borsada hisseleri var 4800 ytl'lik bir hesabı bozdurmak için dün 16:00 civarında Yapı Krediye yazı verdi.

sonuçlanması bugün ne kadar sürer?

mzk

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
satım emri borsaya ulaşınca anında yatırım hesabın para geçiyor ama bu parayı sadece hisse senedi alımı satımı için kullanabiliyorsun 2-3 gün geçmeden parayı hesaptan çekemiyorsun benim yapıkredi de hesabım var internet şubesi ile işlem yapıyorum benim işlemlerinde öyle oluyordu.

ToKoBa

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
Hisse senedi piyasasında satışı yapılan hisse bedelleri T+2 takas usulüne göre hesabınıza geçer. Hisseleri Salı sattıysanız Perşembe; Perşembe sattıysanız Pazartesi günü nakit bedeli hesabınıza geçer. Komisyon ve BSMV giderleri düşüldükten sonra kalan tutarı öğleden önce çekmeye özen gösteriniz.

jasep

Yeni Üye
İYİNET Üyesi
bir tanıdıgımın 2003 yılında aldıgı hısse senetlerı var 17500 degerınde onları bozdursak tahmınen ne kadar deger alırlar yardımcı olursanız sevınırım.....

OsmanAtabey

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
jasep eski konuyu hortlatmışsın. Hissenin kaç senesinde alınması önemli değildir. Hissenin şu anda borsadaki fiyatı * Alınan Lot sayısı ( eğer 17500 lot ise ) = Ele geçecek para olarak hesaplanır. Bu arada hissenin bedelli veya bedelsiz bölünmesi, temettü dağıtması gibi faktörlerde hisse fiyatı ve değerini zaman içinde değiştirmiştir.

Kısacası; Formül : Hisse fiyatı * Hisse Lot Sayısı = Eldeki Para :)

abelg

Profesyonel Üye
İYİNET Üyesi
2 gun sonra para hesabınızda olur ama hisse alıp satarsınız
borsa da islem yaptıktan 2 is günü sonrası takas olur yanı hs gecer

- - - -Güncellendi - - - - - -

pardon sız neyın cevbını verdınız arkadasın sorusunamı yoksa kendınız soru cevap mı yaptınız

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)