Bu nasıl bir virüs ?

Starturk

Profesyonel Üye
Selam arkadaşlar, yaklaşık 2-3 gündür garip bir virüs yedim, çözemedim kafayı yemek üzereyim. Belgeler dolu olduğu için formatta atamıyorum, Avira anti-virüs falan indirdim, tarattım birşey çıkmadı.

Kameramanlık yaptığım için bilgisayarı geceleri kaset kaydına bağlıyorum, uzanıyorum arada kalkıyorum. Olay şu; kendiliğinden saçma sapan şarkılar çalıyor.
Hele gecenin bir yarısı yabancı müzik coşturuyor, kesinlikle bilgisayardan değil. Uyku sersemi oluyorum zaten, yataktan kalkıp zor kapatıyorum.

Şuan dıpdırı dıpdırı dırı dırı dıpdırı gibi bişey çalıp duruyor :( Kafası esince çalıyor, bir de tanıtım yapıyor gibi yabancı bir ses.

yukardaki uygulamalardan kapatmam gereken birşey var mı ?

yardımlarınızı bekliyorum :(

Malwarebytes' Anti-Malware uygulamasını indirip güncelleyin. Sonrada sisteminizi taratın. Tarama bittikden sonra bilgi verirseniz ona gre daha farklı araçlar önerebilirim.

daRius

Müptela Üye
Yansıma adını takip ediyorum ve elimde bir ss(screenshot)im var. Ayda, yılda veya sezdiğimde bakarım yeni birşey eklenmiş olabilirmi diye. Fazla çıkarsa google amcaya bu programları sorar ve yararlı/zararlı seçimini yaptırırım ve fizibilite cart curt neyse karıştırmadan önlem kurtulma yollarını ararım.Msconfigde bir alternatif tabiki. Örneğin amvo virüsünden böyle kurtuldum akabinde anakartı yakan bir virüs vardı kernel32miydi neydi aynı şekil ondanda. İleriye dönük düşünmek gerek, ancak başa gelmedende ders çıkarılmıyor. TM'ye tam 10 adet site verecekken hepsinden oldum.
Başarılar.

daRius

Müptela Üye
aynı sorunu olan kişi biliyordur diye yardım istemiş geçmişten bu yana açıklanmamış bari paylaşılsın. combofix'i bende öneririmde sistem dosyaları giderse karışamam...

burkay

Şen Üye
combofix formattan önceki son çözüm olmalı, önce malware programlarının tümünü dene, ben çok zor bi durum olduğunu sanmıyorum, sistem geri yüklemeyi denemenin bi yararı olmayabilir çünkü yüklemeyebilir.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)