Çek üzerindeki Account payee (Only) ne demek ?

Ekshi

Profesyonel Üye
ilk çekim daha dün bana ulaştı, şimdi bu çeki bozdurmak için uğraşıyorum ama buradaki bankalar bundan birşey anlamadığını söyledi.

Ayrıca çekin üzerinde görünen Account Payee (Only) damgasının çekin sadece örnek olduğunu ifade ettiğini söylediler.

Bu damganın ne olduğu hakkında fikri olan arkadaşımız varmı acaba ?

Majestic

Profesyonel Üye
Çekin ödemesi sadece çekte bulunan isime yapılır.. Örnek çek yollar mı hiç google herifler zaten iş güçten bıkmış :)

Ekshi

Profesyonel Üye
Ya benim çek YTL olarak geldi İş bankasına Denizbank'a gittim adamlar bu ne diyorlar ? Bende bu kağıdı rulo yapıcam sonra içine çiğdem koyup yicem dedim :D

Şaka bi yana bu çeki nasıl bozucam illede Citybank'a dilekçemi yazmalıyım ?

Majestic

Profesyonel Üye
Yoo o kolay olanı :)

Ben zor olanını yapıcam diyorsan git bir YKB'ye 1 haftaya bozdurursun.. YKB çalışanlarının çoğu işten anlıyor..

Ekshi

Profesyonel Üye
YKB ne anlayamadım ?

Bu arada bana çeki bozdurabileceğim en basit yolu anlatabilirmisin ? Açıklamaların için ayrıca teşekkür ederim.

Permission

Müptela Üye
Ekshi' Alıntı:
YKB ne anlayamadım ?

Bu arada bana çeki bozdurabileceğim en basit yolu anlatabilirmisin ? Açıklamaların için ayrıca teşekkür ederim.
Yapı Kredi Bankasına gidiyorsun bir hesap actırıyorsun ve TRY cekini veriyorsun diyorsun ki takas yolu ile bozulmasını istiyorum diceksin sana bir takas formu doldurcaklar 2-3 gün içinde paran hesabında..

Ekshi

Profesyonel Üye
Güzel bunu deniycem faydalı olacağından eminim. Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

ploop

Müptela Üye
anlamadığım olay bu zaten. sözde bankalara ingilizce bilmeyen adam almıyorlar. ama bankada çalışıp da ingilizce bilen adam görmedim ben. her şubede en fazla 1 kişi var. eskişehir'de yabancılar şube müdürlüğünde ise ingilizce bilen yetkili yok. ağlanacak halimize gülüyorum artık..

wwwxxxyyy

Müptela Üye
reklamsitesi.be' Alıntı:
payee only: hamiline(bu baya türkçe oldu) sahibine işte...
Hamiline çek , çeki bankaya veren herhangi biri bu çekin karşılığını tahsil edebilir demektir, Google çeklerinde yazan Account Payee (Only) çekte yazan isme ödenmesi gerektiği anlamındadır, yani hamiline değil isme çektir..

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)