Cloudflare web sitemi DDoS (botnet) saldırısından koruyabilir mi?

Katılım
4 Ocak 2019
Mesajlar
99
Beğeniler
33
Konum
Erzincan
#1
Web siteniz bir DDoS saldırısı yaşıyorsa, Cloudflare bunu hafifletmeye yardımcı olabilir. Sunucularınıza yapılan saldırılardan artık gına geldiyse sizin de Cloudflare kullanmanızı tavsiye ederim.

Cloudflare DDoS saldırılarını engelleyebilir mi?
Cloudflare hizmeti, bir DDoS saldırısı altında kullanılmak üzere tasarlanmış bir seçeneğe sahiptir ve cPanel -> Cloudflare aracınızdan etkinleştirirsiniz , ardından etki alanı adınızın girişinin yanındaki Yönet'i tıklayın . Sonra Ayarlar sekmesini seçin ve Cloudflare Güvenlik Ayarları seçeneğinin değerini Saldırı Altında olarak değiştirin .

Bu seçenek etkinleştirildiğinde, web sitenize gelen her ziyaretçi birkaç saniye boyunca bir işlem sayfası görecektir. Bu süre zarfında Cloudflare, isabetin bir bottan değil, meşru bir ziyaretçiden gelip gelmediğini doğrulayacak ve onaylayacaktır.
 

Mehmet Budak

Onaylı Üye
Katılım
24 Mar 2019
Mesajlar
50
Beğeniler
16
Yaş
34
Konum
İstanbul
#2
Amerika Birleşik Devletleri de sırf botnet saldırısı için bir heker ordusu kurmuş. Diğer devletlerin askeri sistemlerine saldırtıyormuş.
 

Live

Silver Üye
Onaylı Üye
Katılım
21 Ara 2013
Mesajlar
24
Beğeniler
6
#3
Cloudflare en nihayetinde yazılımsal bir firewall görevi görüyor, çok beklentiye girmemek gerek. Ciddi saldırılarda etkisiz kalabiliyor.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst