Çok tıklanılırsa ?

R

REdBuLL

mesela ben bir siteye girdim ve adsense reklamlarına sürekli tıkladım
ne oluyor o zaman ?
yani çok tıklamalarda sorun çıkar mı ?

Editor

Profesyonel Üye
evet hesap incelemeye alınır.bir çok kişi bu yüzden banlandı diye biliyorum.ama adamlara mail atarsan srun çözülür tek bir şartla admin kendi tıklamadığı sürece banlar açılıyor:.

R

REdBuLL

peki bunu nerden bilecekler ki ?
yani admin'in tıklamadığını nerden bilecekler ?
örneğin benim bir sitem var.
ben giderim bir cafeye 10 kee tıklarım ?

Permission

Müptela Üye
10 kere aynı reklamı tıklarsan anlar ( zaten 10 kere tıklama faydası yok ) sen her reklamı 1 defa tıklayıp gezdiysen anlamaz yani ama sen ertesi gün aynı cafeden tıklarsan analr sanırım..

ReferXchange

Profesyonel Üye
arkadaşlar emin olun bu konuya kesin bir çözüm getirilmiş değil.

bana göre:

1. Bazı hile metodlarını kesinlikle anlıyorlar.
2. Bazı hile metodlarını kesinlikle anlamıyorlar.
3. Bazı kişileri hile yaptıklarını anladılar ve attılar.
4. Bazı kişileri hile yapmadıkları halde attılar.

Sonuç olarak Bazı'ların bir kesinliğe kavuşmasını KESİNLİKLE istemiyorlar, ki insanlar hile yapmaktan kaçınsın..
Galiba patenti bize ait dedikleri ve açıklayamayacaklarını ifade ettikleri hile tespit etme yöntemi "tırsıtma yöntemi" :)

Saygılar..

trextra

Müptela Üye
Yakın ip aralıklarından yakın zamanda çok tıklama olursa bunu kolaylıkla anlarlar. Ödeme dönemlerinde her hesap incelenip öyle çek yollanıyor. Hiti az olan bir site bunu yaparsa hemen kendini belli eder. 1000 click in yanında 10-20 tıklayışını göremeyebilirler ama alt tarafı günde 40-50 kişi tıklıyorsa bunu anlamak için ileri bir teknolojiye gerek kalmaz.

Günde 10 kişi bile tıklıyosa böyle basit şeylerle uğraşmayın derim ben.

R

REdBuLL

trextra' Alıntı:
Günde 10 kişi bile tıklıyosa böyle basit şeylerle uğraşmayın derim ben.
yanlış anladınız heralde.
böyle bir niyetim yok.
zaten ALLAH'a şükür parayada ihtiyacım yok.
sadece merak ettim ve
eğer siteme koyarsam ziyaretçiler çok tıklarsa atılırmıyım diye merak ettim.
o yüzden sordum.

relax

Profesyonel Üye
soyle oluyor eger kisi kendi sitesinin reklamina cok tiklarsa tabiki atilir ama kotu niyetli kisiler tikladigi zaman google o clickleri click olarak gosteriyor ama ucretini odemiyor bir sure sonra click olarak ta gostermiyor ve bu kotu niyetli kisiler kendileri bi google accountuna giris yaparsa buyuk ihtimalle kara listeye aliniyor.

yani bir sitenin reklamina 1000 kere de tiklasaniz o kisiye bisey olmuyor o tiklamalar gozukmuyor bile olan size oluyormus

kaynak: ozzu.com google adsense

trextra

Müptela Üye
Redbull sözüm sana değildi. Kusura bakma. Bu işleri yapanlar varda. Biri okursa üstüne alınsın diye yazdım.

ReferXchange

Profesyonel Üye
relax' Alıntı:
soyle oluyor eger kisi kendi sitesinin reklamina cok tiklarsa tabiki atilir ama kotu niyetli kisiler tikladigi zaman google o clickleri click olarak gosteriyor ama ucretini odemiyor bir sure sonra click olarak ta gostermiyor ve bu kotu niyetli kisiler kendileri bi google accountuna giris yaparsa buyuk ihtimalle kara listeye aliniyor.

yani bir sitenin reklamina 1000 kere de tiklasaniz o kisiye bisey olmuyor o tiklamalar gozukmuyor bile olan size oluyormus

kaynak: ozzu.com google adsense

şehir efsaneleri misali adsense efsaneleri türedi iyice. Bu adsene neymiş be cafelere webcam koymuşlar diye duydum ben de :) :D

saygılar..

M
Günde ortalama 10.000 gösterime 200 click alıyorum. Adsense tracker kullanıyorum. Istatistiklere baktığımda çoğu zaman aynı ip numarasından 4 /5 / 6 / 7 / 8 / 9 /10 / 11 (en fazla 11) tıklama oldugunu gördüm. Henüz bir sorun çıkmadı.

IP Clicks
81.214.225.*** 11 4.72%
200.45.6.*** 5 2.15%
10.3.172.*** 4 1.72%
67.173.130.** 4 1.72%
81.213.181.*** 4 1.72%
85.100.85.*** 4 1.72%
192.168.20.*** 3 1.29%
Buyur burdan yak :) Bugunun istatistiklerinden bir enstantane..

Aforizmalar

Müptela Üye
bir keresinde bir günde 520 küsür tıklama olmuştu. normalde 120 civarı idi. günlük kazanç değişmedi. sanırım clickler sayılmadı.

yakamoz01

Profesyonel Üye
Maxi' Alıntı:
Günde ortalama 10.000 gösterime 200 click alıyorum. Adsense tracker kullanıyorum. Istatistiklere baktığımda çoğu zaman aynı ip numarasından 4 /5 / 6 / 7 / 8 / 9 /10 / 11 (en fazla 11) tıklama oldugunu gördüm. Henüz bir sorun çıkmadı.

Buyur burdan yak :) Bugunun istatistiklerinden bir enstantane..

bu istatistiklere nasıl veya nerden bakıyoruz ? bende bakmak istiyorum da :)

yakese

Profesyonel Üye
ya piyasada ne adamlar var ne mailler geliyor 10 dolara 100 abd click diye satanlar var
bu işin cılkı çıkıyor artık yazık günah ya millet emek veriyor bu işe

relax

Profesyonel Üye
Aforizmalar' Alıntı:
bir keresinde bir günde 520 küsür tıklama olmuştu. normalde 120 civarı idi. günlük kazanç değişmedi. sanırım clickler sayılmadı.
ben bunu soyledim ama bazi arkadaslar efsane diye nitelendirdi.

@ReferXchange bahsettigim konunun ne kadar acik ve detayli ve olagan olduguda belli.ama maalesef senin bu islerden anlamadiginda belli.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)