etil alkol rp satın al
chat ege.net

Curlie Tanıyalım

yazar34

Onaylı Üye
Katılım
24 Tem 2013
Mesajlar
137
Beğeniler
1
#1
Merhaba arkadaşlar,

Eski bir dmoz, şimdiki Curlie editörü olarak bu konuyu açmak istedim.

Aramızda DMOZ hatırlayanlar elbette var, fakat son yıllarda DMOZ'un yerini Curlie'nin almasıyla unutulmuş olabilir.

DMOZ sadece belirli kriterlerde doğru bilgiler içeren kaliteli websitelerini listeyen, gönüllü editörler ile varlığını yakın zamana kadar sürdürmüş, insanlar tarafından ortaya konmuş gelmiş geçmiş en büyük dizindir.

DMOZ'un mirasını Curlie devralmış, aynı kriterlerde, şimdiki editörlerinin çoğunun eski DMOZ editörü olduğu, halihazırda en büyük dizin Curlie.org olmuştur.

Aynı şekilde Curlie editörleri gönüllülük esasına göre bugün aynı görevi sürdürmektedir.

Daha önceleri, DMOZ dizininde yer almak websiteleri için önemli bir prestijdi. Şu anda her ne kadar önemsiz görünse de, Curlie.org'ta listelenen websiteleri aynı kalitede ve iyi websiteleridir.

Curlie Hakkında
Curlie Web'deki en büyük ve en kapsamlı, insanlar tarafından düzenlenen dizindir. Dünyanın her tarafından katılımda bulunan geniş bir gönüllü editörler topluluğu tarafından inşa edilmiştir ve varlığı onlar tarafından sürdürülmektedir. Eski adı DMOZ (Open Directory Project, kısaca ODP).

Curlie editörleri gerçek hayatta birçok farklı işe sahip insanlar olduğundan, kaliteli ve yönergelere uygun websitelerini araştırmaktan çok gelen website ekleme taleplerini inceleyerek yönergelere uygun olması halinde dizine eklemektedir.

Dilerseniz ve yönergelere uygun olduğunu düşündüğünüz websiteleriniz varsa, Curlie.org üzerinden ilgili kategoriye ekleme talebi yapabilirsiniz. İstersenizde gönüllü editörlük için başvurabilirsiniz.

Sorularınız olması halinde bu konu üzerinden bana iletirseniz cevaplamaya çalışırım.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 1)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst