etil alkol rp satın al
chat ege.net

DA, PA, Spam Skoru, Alexa Sorgulama Nedir? Nasıl Sorgulanır? | Türkçe ve Ücretsiz: < www.dapasorgula.com >

Feri

Onaylı Üye
Katılım
24 Tem 2020
Mesajlar
1
Beğeniler
0
Yaş
35
Konum
Türkiye
#1
Merhaba.

DA (Domain Authority) ve PA (Page Authority) sorgulamalarınızı reklama boğulmadan yapabileceğiniz, Türkçe ve ücretsiz web sitemiz www.DaPaSorgula.com hizmetinizde!
Alexa rank sorgulaması, spam skoru öğrenme, site yaşı ve backlink sayısı tespiti yapabileceğiniz web sitemizde sorgulama tamamen ücretsiz olup arayüz Türkiye'de ilk olarak Türkçe ve sadece bu işlem için hizmet verilmektedir.

Bir alan adının DA ve PA değerlerini, Alexa sıralamasını, spam skorunu ve daha fazlasını Türkçe arayüz ile hızlı ve ücretsiz olarak sorgulamak için TIKLAYIN!

DA Ne Demek? Domain Authority (DA) Nedir?

Da Nedir ?DA yani Domain Authority, alan adınızın imajı ve gücünü yansıtır. Domain otoritesi olarak da adlandırılabilir. Alan adının ne kadar yıldır yayında bulunduğu, niteliği, uzunluğu, dış kaynaklarda ne kadar isminin geçtiği gibi değerlendirmeler neticesinde belirlenen bir puan sistemidir. Yaşlı yani eski alan adlarının, kısa alan adlarının DA değerleri yüksektir. Direkt trafik alan alan adlarının DA değeri, daha kolay yükselmektedir. DA değerinin yüksek olma nedenlerinden biri de benzerliktir. Yani bir alan adı, tanınmış, yüksek hitli alan adlarına benziyor ise, DA değerinin yükselmesi çok kolaydır. YouTube benzer olarak YuTube şeklinde yazılan bir alan adının DA değeri çok yüksek olabilir. Yanlış yazma nedeniyle bu tarz alan adlarının trafiği ciddi derecede yüksektir ve bu da DA değerini yükseltir. İki yaşından büyük bir alan adı için, DA değerine yönelik en önemli unsur, dış kaynaklardan aldığı bağlantı sayısıdır.

PA Ne Demek? Page Authority (PA) Nedir?

PA yani Page Authority web sitelerinde mevcut sayfalara ait arama sorgları sonuçlarının ne şekilde performans gösterdiğini tespit etmeye yarayan bir puanlamadır. Bu puanlamanın oluşmasında web sitesi indexleri, içeriğin ne kadar sürede görüntülendiği, link sayısı vb. gibi faktörler yer alır.
DA ve PA puanlama algoritması MOZ tarafından oluşturulmaktadır.

Spam Skoru (SS) Nedir?

Spam SkoruSpam skoru ya ‘Spam Score’ DA ile PA değerlerine ters orantıda faaliyet gösteren bir sistem olmasıyla bilinir. SEO ile ilişkin yapılan değerlemeyi, tamamen değiştirme özelliğine sahiptir. Bir web sitesinde mevcut içeriklerin orijinalliği ve Google tarafından yanıltıcı olarak tanımlanan eylemlerin ne kadar yapıldığı, spam skoruna göre hesaplanmaktadır. Spam skoru (SS) yüksek bir web sitesinin çoğunlukla DA ve PA değerleri yüksek değildir. Spam skoru, web sitesine Google tarafından verilmesi muhtemel cezaları da içerisinde barındıran bir puanlamadır.
DA ve PA gibi site otorite değerlerini artırmak için öncelikle spam skoru değerini düşürmek gerekir. Spam skoru yüksek sitelerin DA ve PA değerleri kolay kolay yükselmez. Spam skorunu düşürmek için zararlı linklerin tespit edilmesi ile engellenmesi faydalı olacaktır.

DA ve PA değerleri hızlıca yükselen değerler değildir, sabırlı olmak gerekir.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst