Dinamitle Balık Avlamak (Blackhat SEO)

MustafaYildiz

Müptela Üye
İYİNET Üyesi
Katılım
16 Haz 2013
Mesajlar
1,249
Beğeniler
0
Konum
İstanbul
#1
Ünlü bir söz vardır “Bin balık vereceğine, balık tutmasını öğret” diye. Bu sözü her zaman için benimsemişimdir. Onun için burada anlattığım konularda genelde bu söz çerçevesinde yazıyorum.

Sizlerden “Blackhat SEO” konusunda yazı yazmamı isteyenler oldu, bu yazımda kısaca bu konuya değinmeyi düşünüyorum.

Blackhat SEO Nedir?

Arama motorları tarafından yasak olan veya benimsenmeyen çeşitli teknikler kullanarak arama motorlarındaki pozisyonun yukarılara doğru taşınması işlemine denir. Bu konunun ayrıntısına girip hırsıza yol göstermek istemem. Arama motorlarının istemediği noktaları okursanız aslında neler yapılmaması gerektiğini anlayabilirsiniz.

Konu dinamit ile balık avlamaya benziyor. Dinamitle balık avlama, balık yakalarken kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. Kısaca şöyle bir yöntem dinamiti yerleştiriyorsunuz, suyun içerisindeki tüm canlılar ölüp yukarıya çıkıyor. Sizde zafer sevinciyle tuttuğunuz balıklara seviniyorsunuz. Bir seferde 3-5 balık tutmak yerinde 100-200 balık tutmuş oluyorsunuz. Fakat öldürdüğünüz canlılar ve balık yumurtaları yüzünden yavaş yavaş balık avladığınız yerde balık tükenmeye başlıyor. Sizde ekmek kapınızdan oluyorsunuz.

Blackhat SEO’da aynen bu örnekte gibidir. Blackhat SEO denilen teknikleri uyguladığınız takdirde başlarda arama motorlarında üst sıralarda çıkmaya başlarsınız. Daha sonra er veya geç yaptıklarınız fark edilir ve siteniz bu arama motorlarından sonsuza dek uzaklaştırılır. Yavaş yavaş ve yasal yöntemlerle sıranızın yükselmesini beklemektense bu yollara başvurduğunuz için emek verdiğiniz sitenizin ziyaretçilerinden olabilirsiniz. Bu nedenle bu tarz yöntemleri denememenizi tavsiye ediyorum.

seolotik
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst