chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

Drupal Eklentileri Tanıtımları

Katılım
9 Eyl 2011
Mesajlar
52
Beğeniler
0
#1
CCK

Açılımı Content Construction Kit'dir. Bu eklenti ile istediğiniz kadar alan ekleyebilirsiniz. Örnek olarak kitap sitesi hazırlıyorsanız basım yılı, yazar, yayın evi, tür gibi alanlar ekleyebilirsiniz. Ya da müzik tanıtım sitesi yapıyorsanız Albüm adı, sanatçı, yıl, firma v.s gibi alanlar oluşturabilirsiniz.

Eklentiyi şu adresten indirebilirsiniz:
HTML:
drupal.org/project/cck
Ekleme:

Ekleme: Views

Views Drupal'in olmazsa olmaz eklentilerinden birisidir. Tek eklenti gibi görünür ama Joomla ve WP'deki birçok eklentiye bedeldir.

Views ile veritabanındaki bilgileri istediğini ölçütlerde çekebilir ve istediğini kuralarla gösterebilirsiniz.

En basitinden En çok okunanlar, En çok yorum yapanlar, En çok beğenilenler, Örneğin müzik kategorisinde pop türünde olan albümleri sıralama v.s. aklınıza gelebilecek bu türde işlemleri Views ile yapabilirsiniz.

HTML:
http://drupal.org/project/views
Ekleme: Content Permissions

CCK eklentisiyle oluşturduğunuz yeni alanların izinlerini belirlemenizi sağlar. Örneğin fırsat kodu şeklinde bir alan oluşturdunuz. Bunu Misafirler Görmesin, Kayıtlı Kullanıılar Görsün olarak ayarlayabilirsiniz. Ya da ücretsiz üyeler görmesin, ücretli üyeler görebilsin şeklinde de ayarlayabilirsiniz. Kısacası İçeriğini kayıtsız veya ücretsiz kullanıcılara kapatmak isteyen webmasterlar için uygun bir eklentidir.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis
Üst