Düşünmenin Geleceğimizi Şekillendirmedeki Yeri -2

Psilocybn

Onaylı Üye
Katılım
28 Ağu 2012
Mesajlar
152
Beğeniler
0
Yaş
27
Konum
İstanbul
#1
Karamsar kalp, ruh ya da beyin çözümleri düşünmeye fırsat bulamaz. Çözümler ortam arar, uygun zemin arar, berrak bir zihin, tertemiz bir kalp, güzel bir gönül, harika bir yürek arar. Bunları bulursa hemen gelir ve çözer sorunları. Ama karamsar bir hava estirirseniz, çözüm yolları kaçar.

Başarısız insan, yapamayan, edemeyen değil; yapamayacağını, başaramayacağını sanandır. Bir insan başaracağına inanır, başaracağını düşünür, elinden geleni de yaparsa, sonuç istediği gibi olmazsa o adama başarısız denmez. Tecrübe edindi, öğrendi. Ama bir adam daha işe başlarken başaramayacağını düşünüyorsa, başaramayacağını sanıyorsa; o adam baştan kaybetmiştir. Çünkü kararmsar insan kaybetmeye mahkumdur.

Düşünmek önemlidir… Düşünmek sormaktır. Kaliteli soru, kaliteli cevap ve kaliteli hayat… Bizim hayatımızı, gidişatımızı sorular belirliyor. Bugün birçok arkadaşımız kendisine yanlış karamsar sorular soruyor. Kendilerini demir parmaklıklar arkasına atıp, zincir üstüne zincir vuracak düşünceler üretiyor. Kaliteli soru soracağız. “Hayalim şurası. Orayı kazanmam için neler yapmam gerekli? Bu işi başarmam için kimlerden destek almam lazım?” Kaliteli sorular sormaya başladığınız zaman, kaliteli düşünceler ortaya çıkacaktır. Bunun yanı sıra bir bakarsınız ki birçok çözüm yolları gelmiştir.

Kaynak; http://bilgehanarslan.net/dusunmenin-gelecegimizi-sekillendirmedeki-yeri-2.html
 

onur7060

Pratik Üye
Katılım
3 Haz 2013
Mesajlar
28
Beğeniler
0
#2
Güzel düşünmek verimi arttırıyor. Hayatta bakış açınızı düzeltebiliyorsunuz.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst