chat eczaonline.com yazılım uzmanı

ebay dan ürün alımı

xxxx

Müptela
başlık la pek alakası yok ama ebay dan alışveriş hakkında birşey sorucam
şimdi oradan bir gözlük aldım gümrükten sorunsuz geçti. elektronik eşyalarda problem oluyor galiba ..vergi gibi.. mesela oradan 700 dolara aldığımız bir bilgisayarın ne kadar vergisi olur? bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim

teşekkürler

D

duyurbeni.com

20 ytl komisyoncular var gümrükte onlara veriyosun rüşvet yani. eger vermezsen bilgisayarı alaayabilirsin bile.

xxxx

Müptela
nasıl oluyor?hangi gümrüğe geliyor?devlet bildiğim kadarıyla düzenlemeye gitti...

Mask

Profesyonel
ikinci el elektronik eşyalar geçmiyor diye biliyorum (yanlış biliyorda olabilirim sadece duyumdur)

Majestic

Profesyonel
100 Euro üstüne yüzde 15-20 vergi alıyorlar diye öğrenmiştim araştırdığımda.. Ama 100 euroya kadar sorun olmaz..

xxxx

Müptela
peki bu %15- 20 elektronik dışındaki ürünler içinde geçerli mi?

zokkie

Müptela
270$'lık play station portable hiç takılmadan geçmişti. paketle ve paketin boyutu ile ilgili olabilir.

D

duyurbeni.com

arkadaşlar ayrıntılı bilgi almak isteyen bana ulaşabilir.

Gümrük kanununda alacagınız cihaz radyo ekipmanı iceriyorsa TRT için yüzde 8 vergi kesilir.Eger vidyo içeriyorsa yine trt için yüzde 8 vergi alınır...

bu tarz maddeler var . mp3 player alırsanız fm olmayanından alın başınız agrımasın.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum