chat eczaonline.com yazılım uzmanı gaziantep web tasarım

Ethereum ve Ethereum Classic'i Tanıyalım

Katılım
24 Haz 2016
Mesajlar
38
Beğeniler
0
#1
Ethereum ve Ethereum Classic'in Savaşı

Herhangi bir şifreleme piyasası elektronik tablosuna ilk bakışta, biri Ethereum (ETH) ve diğeri Ethereum Classic (ETC) olmak üzere iki farklı tipte Ethereum gösterilecektir .
İki kripto para birimi sadece aynı adı paylaşmaz, aynı zamanda tüm kripto para birimi geçmişindeki en önemli olaylardan biri olan ilginç bir hikayeyi paylaşır. Ethereum ve Ethereum Classic arasındaki savaş, etik ve ideolojilerden biridir.DOGE coin de bu savaşa ilerleyen zamanlarda dahil olacaktır fakat bu ilerleyişin bir nedeji olmalıydı.
Şu anda gördüğümüz iki farklı Eter vardı, sadece tek bir Ethereum vardı. O zamandan beri, bilinmeyen bir heker veya bilgisayar korsanı tarafından 50 milyon dolar çalındı ​​ve bu, kripto para dünyasında iki ayrı insan kampının oluşmasıyla sonuçlandı.Ethereum ve Ethereum Classic ile nasıl kıyaslandı?

Ethereum?

Geniş vuruşlarda, hem Ethereum hem de Ethereum Classic, çeşitli uygulamaların yapılabildiği platformlardır.Bir akıllı sözleşme saklanan bir sözleşme durumudur blockchain ve bazı koşullar sağlandığında yürütür. Bunlar, işlem için nesnel ve tarafsız üçüncü taraf olarak hizmet eden blok zincir tarafından kontrol edilir ve yürürlüğe konur.
Bu akıllı sözleşmeler esasen tüm Ethereum ekosistemini işletmektedir . Bu sözleşmeler otomatikleştirildiği ve yürürlüğe girdiği için, Ethereum platformunda çalışan işlemler ve uygulamalar, her türlü farklı uygulamaya çok çekici olmuştur.DAPP (merkezi olmayan uygulamalar) olarak adlandırılan bu uygulamaların hepsi, işlev görmek için Ethereum platformunu kullanan çok çeşitli işlevlere ve amaçlara sahiptir.DOGE de bunlardan sadece biri.

Ethereum ve Ethereum Classic Arasındaki Farklar?

Ethereum (ETH), yepyeni bir blockchain üzerinde çalışıyor ve Ethereum'un önceki versiyonundan gelen madencilerin, kullanıcıların ve protokolün büyük çoğunluğunun bu yeni sürümü kullanıyor.Ethereum Classic (ETC), aynı protokolde benzer bir işlevle çalışır, ancak topluluğunda bazı farklı farklılıklar vardır. Orijinal Ethereum'dan gelen% 10'luk insanlar göreceli olarak gölgelerdedir ve değişmez muhasebecilik kavramına sadıktırlar. ETC öncelikle spekülatör piyasası nedeniyle, diğer alt paraların çoğunda olduğu gibi değer taşır.
Öte yandan, Ethereum (ETH), büyümek isteyen ve gelecekte daha sert çatallara sahip olabilecek bir yazılım şirketine daha çok benziyor. ETH topluluğunun liderleri, doğası gereği ETC dünyasından çok daha fazla kamusaldır. ETH, öncelikli olarak spekülatör piyasasının bir karışımından dolayı, ancak daha çok vaka senaryoları ve toplum desteği kullanımı nedeniyle değer kazanmaktadır. Ethereum İttifakları , örneğin, Accenture, JP Morgan, Microsoft ve UBS olarak milyar dolarlık firmadan oluşmaktadır. Bu destek, karşılığında ETC'ye ETH'ye kredi kattı.Hem ETH hem de ETC'nin bazı güçlü ve zayıf yönleri olduğu iddia edilebilir, ancak ETC, yaklaşık 15 milyar dolarlık bir piyasa kapağına sahip olduğu için ETH ile büyük ölçüde aynı güce sahipken, ETC'nin yaklaşık 1,5 milyar dolardan fazla geliri var.DOGE gibi türdeki coinlerin de yaklaşık o miktarlarda gelirleri var.
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis
Üst