etil alkol rp satın al
chat ege.net

Faydalı Chrome Kısayol Tuşları

Katılım
23 Haz 2013
Mesajlar
242
Beğeniler
0
#1
Bu yazımızda sizlere Chrome’da kullanabileceğiniz hayat kurtaran, işinizi bir misli kolaylaştıran kısayol tuşlarından bahsedeceğiz. Bu kısayol tuşları sayesinde daha hızlı gezinti yapabileceksiniz.
Ctrl + Shift + T: Hepimizin henüz işimiz bitmemişken sekmeyi yanlışlıkla kapattığımız zamanlar olmuştur. Kapanan sekmeyi açmak için de çoğumuz Geçmiş’e giriyordur. Bu kısayol tuşu sayesinde kapattığınız sekmeyi açabilirsiniz. Tuşlara basmaya devam ederseniz kapanmış sekmeleriniz açılmaya başlar.
Ctrl + 1, +2,+3 : Sekmeler arasında geçiş yapmak için fare kullanmaya gerek yok. Ctrl tuşuna bastıktan sonra istediğiniz bir rakama basarsanız örneğin; Ctrl + 3 yaparsanız 3. sekmeye gidersiniz.
Ctrl + Enter: İnternette dolaşırken adres çubuğuna gitmek istediğiniz sitenin adresini yazdığınızda örneğin, www.pcwebim.com yazdığınızda www ve .com’u koymanız gerekiyor yoksa siteye giremiyorsunuz. İşte bu tuş kombinasyonu sayesinde sadece pcwebim yazıp Ctrl + Enter yaparsanız www ve .com kendiliğinden gelecektir.
Alt + Enter: Mevcut sekmede adresi yazdıktan sonra bu tuş kombinasyonunu uygularsanız site yeni sekmede açılır.
Bir yazımızın daha sonuna gelmiş bulunmaktayız. Sonraki yazıda görüşmek üzere.

Kaynak: http://www.pcwebim.com/faydali-chrome-kisayol-tuslari/
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 1)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet
Üst