Film indirme ve Adsense hk.

ErcanKIZILKOCA

Profesyonel Üye
Onaylı Üye
Bir apk indirme sitem mevcut fakat linkleri play store yönlendiriyorum. Adsense onayı aldım fakat şöyle bir şey var. Film indirmede ekleyeceğim siteye. Örneğin abc filmi indir indirme linkini adf.ly gibi sitelere yönlendirip oradanda film sitesine yönlendirsem adsense için sorun olur mu?

KaRNeC

Müptela Üye
Yönetici
Administratör
Onaylı Üye
Sms Onaylı
Sitede verilen linklerden sorumlusunuz. İllegal bir siteye link vereceksiniz.
Sizin siteye insanlar ne için gelecek? Film izlemek için. Sizde olmasa da sizin önereceğiniz sitede. Peki bu illegal mi? Evet illegal. Sadece sitenin kapanması değil, Adsense hesabınızın da banlanmasına sebep olacaktır.
APK indirme sitelerinde linkler, indirme için Google'a yönlendiriliyor. Yani kurallara uygun uygulamalara.
Adsense şartları içinde içerik bölümüne dikkat edin.

ErcanKIZILKOCA

Profesyonel Üye
Onaylı Üye
Sitede verilen linklerden sorumlusunuz. İllegal bir siteye link vereceksiniz.
Sizin siteye insanlar ne için gelecek? Film izlemek için. Sizde olmasa da sizin önereceğiniz sitede. Peki bu illegal mi? Evet illegal. Sadece sitenin kapanması değil, Adsense hesabınızın da banlanmasına sebep olacaktır.
APK indirme sitelerinde linkler, indirme için Google'a yönlendiriliyor. Yani kurallara uygun uygulamalara.
Adsense şartları içinde içerik bölümüne dikkat edin.
Olayı çok yanlış anlamışsınız :) Ben film izletmiyorum. Örneğin abc film indir diyorlar. Bende film linkini o filmin kendi sitesine yönlendiriyorum veya fragmananına olay budur. Sizce ban yermiyim?

KaRNeC

Müptela Üye
Yönetici
Administratör
Onaylı Üye
Sms Onaylı
Olayı çok yanlış anlamışsınız :) Ben film izletmiyorum. Örneğin abc film indir diyorlar. Bende film linkini o filmin kendi sitesine yönlendiriyorum veya fragmananına olay budur. Sizce ban yermiyim?
Evet yanlış anlamışım. Ban yemezsiniz de site yönlendirme sitesi gibi olur. Sitenin değer üretmesi lazım. Manuel spama düşebilirsiniz. Daha önce haber sitem düşmüştü.

Son düzenleme:

Engin07

Yeni Üye
Onaylı Üye
İYİNET Üyesi
Bu konuda net bir bilgi bulunmuyor fakat bildiğim kadarıyla Fragman yayınlayan sitelere dahi Adsense artık çok fazla ılımlı yaklaşmıyor. Film inceleme siteniz bulunuyor ise bu sitede Adsense kullanabilirsiniz fakat adf.ly gibi yönlendirme siteleriyle filmin örneğin iTunes üzerinden satın alma sayfalarına yönlendirmek zararlı olacaktır ve Adsense tarafından pek hoş karşılanmayabilir.

Özellikle yenilenen Adsense onay sistemi daha hassas davranıyor.

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)