Garanti SanalPOS

Ovetto

Üyeliği durduruldu
Katılım
11 Tem 2004
Mesajlar
1,394
Beğeniler
26
Konum
İstanbul
#1
Merhaba,

Garanti'nin SanalPOS hizmetinin fiyat bilgisine sahip arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

Kurulum ücreti ne kadar?
İşlem başı alınan komisyon nedir?
Her işlemde otomatik %18 KDV banka tarafından kesiliyor mu?
Para'yı anında çekebilme imkanı var mı? (Sanırım, bir ay gibi bür süre bekletiyorlarmış.)

Teşekkür ederim.
 
B

beynit

#2
Öncelikle almadan önce şunu söylemeliyim , garanti bankasında tanıdığın yok ise , POS'u alman çok zorlaşacaktır . Özellikle banka hesabının sürekli döngüde olup olmadığını yani garanti ile çalışıp çalışmadığını kontrol edicekler vs vs ..

Kurulum ücreti olarak 250$ alıyorlar , bu işe girmek için 250$'ı veriyorsun , daha sonra garanti bankası ortak ödeme sayfası denilen bir olay var . Buda 2checkout.com gibi , müşterin ödemeleri garanti bankası ortak ödeme sayfası üzerinden yapıyor . Bununda ücreti yıllık 50$.

İşlem başına alınan komisyon , şube ile yaptığın anlaşmaya göre değişiyor , Örnek verirsem %2 komisyon vererek ertesi gün ücreti alıyorsun .

Yani 100 YTL'lik bir işlem ertesi sabah senin hesabına 98 YTL olarak geliyor. 30 gün beklemek istersen komisyonlarda düşüyor . Ama dediğim gibi bu şubenin elinde . Şube ile aran iyi ise daha iyi oranlarla da yaptırtabilirsin.

KDV hiçbir zaman banka tarafından kesilmiyor , ama vergi ödeme zamanı geldiğinde , maliye hesaplarını kontrol ettiğinde burda bu kadar para var nerde bunun faturaları derse ozaman problem yaşarsın . O nedenle orda yapılan işlemlere ve özellikle tutarı fazla olan ücretlere KDV kesmek problem yaşamamak için iyi olucaktır.

Onun dışında zaten tüm API'leri banka sana sağlıyor , cgi , asp , asp.net gibi bir sürü komponentleri var . SSL seçiminide sana bırakıyorlar.


Başka aklına takılan varsa yardımcı olabilirim .
 

Ovetto

Üyeliği durduruldu
Katılım
11 Tem 2004
Mesajlar
1,394
Beğeniler
26
Konum
İstanbul
#3
Bilgilendirdiğin için çok teşekkür ederim.

Benim şubeyle iyi bir ilişkim yok ancak bankanın müşterisiyim. Tahmini olarak benden işlem başı yüzde kaç komisyon alırlar?

Ayrıca, %18 KDV'nin işlem başı alındığını zannediyordum.
 
B

beynit

#4
Yani şöyle anlatayım , 99 yılında ilk almaya çalıştığımızda banka dediki sizin hesabınız var tamam ama , paranız yok hiç . Burada biraz para döndürün bizde sizin bizle çalışacağınıza inanalım verelim .

Tamam dedik ne kadar lazım , 5-10 milyar dediler , tamam neyse 1 ay uğraştırdılar ve sonuçtata bu sıralar da çok problem oluyor dediler vermediler.

Daha sonra başka bir şubeden bir tanıdık vasıtası ile POS'u almak için başvurduk , tüm işlemler 2 hafta içinde bitti.

Tahmini olarak senden %2-3 arasında komisyon keserler ama şirket yeni bir şirket ise ve çok fazla işlem hacmi yoksa pos'taki tüm işlemlere fatura kesmelisin , yeni açılan şirketlere maliyenin acıması yok.


Hangi banka olursa olsun canım ülkemde sorun yine Amca - Enişte olayı . Yapı Kredi ve Koç Banka'da bakabilirsin bu konuda.

Yapı Kredi'ye başvuru bende geçen hafta yaptım , ne zaman sonuçlanırsa onun hakkında bilgi veririm .
 
B

beynit

#6
Yok canım ne demek , aklına takılan birşey olursa ve biliyorsam cevaplarım .
Yanlız şunu söyleyim ki Garanti 'nin 444 'ünde çalışan arkadaşlar aşırı derece de bilgili
( E-Ticaret Kısmında ) ve ilgililer .
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Üst