etil alkol rp satın al
chat eczaonline.com okey oyna gaziantep web tasarım

Google 2007 Cirosu

Katılım
12 Nis 2007
Mesajlar
1,082
Beğeniler
0
#1
Yılın ilk çeyreği sonunda şirketlerin gelir gider tabloları ve borsadaki dengeleri değerlendirilip kazançları da ortaya konmaya başlandı. İnternet üzerinde kullanıcılara ücretsiz ve kaliteli hizmetler sunan Google ise %69'luk bir büyüme göstererek yılın sadece ilk çeyreği içerisinde "geçen seneye oranla" 1 milyar dolar daha fazla gelir elde etti. Şirket yeni reklam projeleri ve süregelen temel işlerine yapmayı düşündüğü katkı planlarıyla yılın geri kalan kesiminde gelirini katlayarak artıracak gibi görünüyor.

Başkan Eric Schmidt, ilk çeyrekteki bu gelir tablosunun şirketin finansal açıdan kararlı bir seviyede ilerlemesini sağladığını ve önümüzdeki dönem uygulamaya sokulacak işler veya alınacak riskler için iyi bir kaynak olduğunu dile getirirken "Rakamlar bizi daha iyisini yapmak adına zorluyor" diye konuştu.

Özellikle YouTube'un satın alınmasının ardından çok hızlı yükselişe geçen Google, Clear Channel Communications ile yaptığı radyo reklamları anlaşması, Microsoft'a rakip olarak çıkaracağı PowerPoint benzeri yazılımı, DoubleClick'i satın alması ile internet reklamcılığı üzerine yaptığı girişimler gibi pek çok atılımın içerisine girdi. Tüm bu adımlar da borsadaki kararlı duruş ve yükselişleri için önemli kilometre taşları olarak geri döndü.

Google'ın yılın ilk çeyreğinde elde ettiği gelir ise dudak uçuklatacak cinsten; tam tamına 3.66 milyar dolar olarak açıklandı.


kaynak: Haluk Karahan / CHIP Online
 

Priapos

Müptela
Katılım
6 Eki 2006
Mesajlar
2,241
Beğeniler
2
Konum
Eskişehir
#2
Allah Daha çok Versin...
Birden ne kadar ufak Bir insan olduğumu Farkettim.
Gerçi Kazancım Yetiyo Allaha şükür..
 

Bu konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Misafirler: 0)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet Forum canlı bahis sohbet - - chat
Üst